Hurda Haberleri

Hurda Haberleri

Araç hurdaya döndü

Malatya'nın Doğanşehir ilçesinde tır ile çarpıştıktan sonra hurdaya dönen otomobildeki sürücü kazadan yaralı olarak kurtuldu.

Yer gösterip yıkın

Yeşilyurt ilçesi Hoca Ahmet Yesevi Mahallesindeki Hurdacılar Sitesi’nde bulunan yaklaşık 10 dükkan, yol çalışması için boşaltılarak yıkıldı. Esnaflar, kendilerine yer tahsis edilmesi için söz verildiğini ancak verilen sözlerin yerine getirilmeden yıkım yapılmasına tepki göstermek için önce Büyükşehir Belediyesi önünde, daha sonra Malatya Valiliği önünde toplanarak, seslerini duyurmaya çalıştılar. Yıkıma karşı olmadıklarını belirten esnaf, önce kendilerine yer tahsis edilmesini, daha sonra yıkımın yapılmasını istiyor.

Hurdacılar tepkili

Yeşilyurt ilçesinde bulunan hurdacılar sitesinin içinde açılacak yol için yıkım kararını uygulamak isteyen belediye ekiplerine esnaf tepki gösterdi. Esnaflar, kendilerine yer tahsis edilmesi için söz verildiğini ancak verilen sözlerin yerine getirilmediğini savunarak, "Şu halimize bir bakın, çamur ve pislik içerisinde yaşıyoruz. Şatafatla iş yapmayın, pat diye bu kış günü içeride tonlarca mal varken gelip yıkmak olur mu böyle bir şey" şeklinde serzenişte bulundular.

Köpeğe çarpmamak için manevra yapınca takla attı

Malatya'da seyir halindeyken önüne çıkan köpeğe çarpmamak için direksiyonu kıran genç sürücünün kullandığı araç takla attı. Kazada araç hurdaya dönerken sürücü ağır yaralandı.

Ticari araç hurdaya döndü

Malatya'da minibüsün çarptığı ticari araç hurdaya dönerken sürücüsü yaralandı.

Hurda metal boru satışı

Darende Belediye Başkanlığı, hurda metal boru satışı yapılacağını duyurdu.

Tır otomobili biçti: 1'i ağır 3 yaralı

Malatya'da tırın çarptığı otomobil hurdaya dönerken, feci kazada 1'i ağır 3 kişi yaralandı.

2 otomobil çarpıştı

Malatya'da iki otomobilin çarpışması sonucu meydana gelen kazada 3 kişi yaralanırken, araçlardan biri hurdaya döndü.

Hurdadan go-kart

Malatya'nın Doğanşehir ilçesinde belediye çalışanı Gökhan Özcan, hurda malzemelerden go-kart yaptı.

Atıl parçalardan arazöz

Malatya'daki Doğanşehir Belediyesi Makine İkmal Bakım ve Onarım Müdürlüğü personeli, atıl durumda olan hurda araçların parçalarını kullanarak, arazöz geliştirdi.

'Sesimizi duyan yok'

Malatya’nın Yeşilyurt ilçesi Hoca Ahmet Yesevi Mahallesi’ndeki hurdacılar sorunu mahalle sakinlerini rahatsız ediyor. Son bir haftada 5 yangın çıktığını ileri süren Mahalle Muhtarı Orhan Ünalır, ‘Ülkemiz yanıyor, bizim de içimiz yanıyor ama Hoca Ahmet Yesevi her gün yanıyor. Fakat sesimizi ne duyan ne de bizi gören var. Belediyemiz var, ilgilenmiş gibi gözüküyor, ama yaptırım gücü yok’ dedi

Kardeşlerin silahlı kavgası

Malatya'da bir hurdacıda iki kardeş arasında çıkan silahlı kavgada saçmaların isabet ettiği iş yeri çalışanı yaralandı.

Trafik kazası 3 yaralı

Malatya'da iki aracın karıştığı trafik kazasında araçlardan biri hurdaya dönerken kazada 3 kişi yaralandı.

Davulcular da dertli

Malatya'nın Battalgazi ilçesinde Ramazan ayında sahurda davul geleneğini devam ettiren davulcular, iki yıldır pandemiden dolayı bahşiş toplayamadıkları için yetkililerden destek beklediklerini dile getiriyorlar.

Hurda satışı yapılacak

TCDD 5. Bölge Müdürlüğü, hurda beton travers satışı yapılacağını bildirdi.

Allah esirgedi

Malatya'da kontrolsüz bir şekilde hemzemin geçide giren aracı tren biçti. Kazayı yara almadan atlatan sürücü şok yaşarken, araç hurdaya döndü.

Hurda araçlar toplanıyor

Malatya'nın Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, ' İlçemizin muhtelif bölgelerinde atıl vaziyette bulunan, araç trafiğini engelleyen, görüntü kirliliği oluşturan terk edilmiş araçlar kaldırarak, Yeşilyurt'umuzun sağlıklı, huzurlu ve temiz kimliğini güçlendiriyoruz' dedi.

Hurda araçlar kaldırılıyor

Malatya merkezde çevre ve görüntü kirliliği oluşturan, ayrıca güvenlik riski meydana getiren 4 hurda araç tespit edilerek bulundukları yerlerden kaldırtıldı.

Hurdacı sorunu çözülecek

Yeşiltepe Bölgesinde bulunan hurdacılar sorununun 2021 yılı içerisinde çözüme kavuşturulacağını söyleyen Hoca Ahmet Yesevi Mahallesi Muhtarı Orhan Ünalır, "Selahattin Başkan bize güvence verdi. Biliyorsunuz 1/5000’lik, 1/1000’lik nazım imar planlarının çalışmaları vardı. Bunun ertelemesinden dolayı yer sıkıntımız var. İnşallah bu çalışmalar yakında gidecek" dedi.

Hurda araç operasyonu

Malatya'nın Yeşilyurt ilçesinde sahipleri tarafından bulundukları yerde unutulan veya terk edilerek çevre kirliliği ve güvenlik sorunları oluşturan araçlar zabıta ekipleri tarafından kaldırıldı. Çalışmaları yerinde inceleyen Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, Sahipleri tarafından terk edilen araçlar, hem yer işgal etmekte hem de çevre kirliliği oluşturmaktadır dedi.

Araçtan sağ çıktılar

Malatya'nın Akçadağ ilçesi'nde sürücüsünün direksiyon hakimiyetini kaybettiği otomobil bariyerlere çarptı. Kazada hurdaya dönen otomobilden 2 kişi yaralı kurtarıldı.

Durmadı ceza yedi

Malatya'da, plakasız ve hurdaya ayrılan motosikleti ehliyetsiz kullanan ve polisin dur ihtarına uymayan zanlıya 6 bin 726 TL trafik cezası uygulandı.

Motosiklet hurdaya döndü

Malatya'da otomobille çarpışan motosiklet hurdaya dönerken, kazada 1 kişi yaralandı.

Güvenlik güçlerine sahurda yemek ikramı sürprizi

Malatya'nın farklı bölgelerinde görev yapan emniyet personeline İHH tarafından sahur vaktinde yemek ikramında bulunuldu.

Ramazanda davul sesini ilk kez duydular

Malatya'da Ramazan davulcuları, Ramazan ayının ortasından sonra ortaya çıktı. Korona virüs önlemleri nedeniyle dışarı çıkamayan davulcular, Malatya'da kısıtlamaların gevşetilmesiyle sahurda davul zurnaları ile vatandaşları sahurda kaldırmaya başladılar.

Sahurda çocuğun uykuyla imtihanı gülümsetti

Malatya'da sahur için uyanan çocuğun zeytin yerken uykuyla imtihanı izleyenleri gülümsetti.

Elazığ Valisi, hurdacıya kesilen "korona" cezasını iptal etti

Elazığ Valisi Çetin Oktay Kaldırım, sepetli motosikletle hurda ve geri dönüşüm malzemesi toplayan bir kişiye yazılan 3 bin 150 TL'si "korona virüs" tedbirlerini ihlal ettiği gerekçesiyle, toplam 5 bin 606 TL cezayı iptal etti. Ayrıca Vali Kaldırım, şahsın evde kalması konusunda uyarıldığını, mağduriyetleri durumunda ise kendilerine Valilik tarafında yardım yapılacağını ifade etti.

Başkan Çınar, temizlik personeli ile sahur yaptı

Yeşilyurt Belediyesi Temizlik İşler Müdürlüğü personeliyle sahurda bir araya gelen Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, temizlik hizmetlerinde örnek ilçe olma hüviyetine ulaşmada personellerin fedakarlığı ve özverisinin önemli bir yer kapladığına dikkat çekti.

Trafik kazası: 5 yaralı

Elazığ’da 1’i tır, 3 aracın karıştığı kazada otomobiller hurdaya dönerken, 5 kişi yaralandı.

Hurda demir hırsızlığı

Malatya'da hurda demir hırsızlığı yaptığı iddia edilen 3 şüpheli, gözaltına alındı.