Hulusi Akar Haberleri

Hulusi Akar Haberleri

Kent Müzesini gezdiler

Çeşitli temas ve incelemelerde bulunmak üzere Malatya giden Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan'ı ziyaret ederek bir süre görüştü. Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, belediye ziyaretin ardından Malatya Valisi Aydın Baruş ve Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan ile birlikte Kent Müzesini gezdi. Kent Müzesi tarihi hakkında Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar'a bilgiler aktaran Başkan Gürkan, Osmanlı Padişahı 2'nci Abdulhamit döneminde yaptırılan ve uzun yıllar askerlik şubesi olarak hizmet veren tarihi binanın Milli Savunma Bakanlığı tarafından Belediyeye devredildiğini belirtti. Belediyeye devri ile birlikte başlattıkları restorasyon çalışmalarının aslına uygun bir şekilde gerçekleştirildiğini söyleyen Gürkan, amaçlarının ildeki tarihi mekanların gelecek nesillere aslına uygun bir şekilde ulaşmasını sağlamak olduğunu dile getirdi.

Akar'a sevgi seli

Malatya'da kent merkezini gezen ve esnafları ziyaret eden Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, vatandaşların yoğun ilgisiyle karşılaştı.

TSK'dan koronavirüs önlemi

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, askerlerin belli bir süre hafta sonu izne çıkmayacağını açıkladı.

Bakan ilgilenecek

15 Temmuz FETÖ darbe girişiminden sonra boşaltılan askeri alanlar birçok ilde bir bir sivillere kazandırılırken, Malatya’da 2.Ordu Komutanlığına bağlı Çakmak Kışlası'nın 205 hektarlık alanı bir türlü Malatya Büyükşehir Belediyesine devri yapılamadı. Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, kışlanın belediyeye devriyle ilgileneceğini söyledi.

Genelkurmay Başkanı Malatya'da

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar, Malatya'da 2. Ordu Komutanlığı ve 7. Ana Jet Üs Komutanlığında denetlemelerde bulundu.