Hayvan Sevgisi Haberleri

Hayvan Sevgisi Haberleri

Hayvanlar mikroçiple bulunacak

Kaybolan sahipli kedi ve köpek gibi hayvanlar, deri altına yerleştirilen mikroçip sayesinde kolaylıkla bulunabilecek.

Sokak hayvanları üşümesin

Kışın yaklaşmasıyla, Malatya'da bir mahalle muhtarının başlattığı proje kapsamında 2 üniversite öğrencisinin bir okulun bahçesinde kediler için yaptığı kulübe takdir topladı.

Minikler yem bıraktı

Malatya'nın Darende ilçesinde minik öğrenciler, sokak hayvanları ve kuşlar için yem bıraktı.

Temizlik işçisi ile sokak köpeğinin dostluğu

Malatya'da kendisi ile ilgilenen temizlik görevlisine patisini uzatarak teşekkür eden sokak köpeğinin görüntüsü herkesi duygulandırdı. Hayvan sevgisiyle sosyal medyada günün kahramanı olan temizlik görevlisi ise çalıştığı Yeşilyurt Belediyesinde çeyrek altın ile ödüllendirildi.

‘Sev Beni’ projesi

Malatya merkez ilçe Yeşilyurt Belediyesi, öğrencilere hayvan sevgisini aşılamak amacıyla başlattığı 'Sev Beni' projesi kapsamında evcil hayvanları minik öğrencilerle buluşturdu.

Hayvan sevgisi anlatıldı

Malatya' da çocuklarda hayvan sevgisi bilincinin oluşturulması amacıyla seminerler veriliyor.

Hayvan sevgisini kısa film ile anlatacak

Malatya’da veteriner hekim olarak görev yapan Erkan Doğan, ‘Hayvan sevgisi ve hayvancılığın önemi’ konulu kısa ve orta metraj film çekerek son dönemlerde artan hayvanlara karşı şiddete karşı sosyal bir mesaj vermek istiyor.

‘Kalbimiz Sokak’ta Atıyor’

Yeşilyurt Belediyesinin doğadaki tüm canlıların yaşam hakkına sahip olduğu bilincini toplumda hâkim kılmak ve özellikle çocuklara hayvan sevgisini aşılamak adına başlattığı ‘Sev Beni’ ve ‘Şanslı’ isimli sosyal sorumluluk projelerini tanıtmak amacıyla düzenlediği ‘ Kalbimiz Sokak’ta Atıyor’ etkinliği yoğun ilgi altında gerçekleşti.

Yeşilyurt’tan ‘Sev Beni’ projesi

Yeşilyurt Belediyesi tarafından ilkokul öğrencilerine hayvan sevgisini aşılamak ve tüm canlıların yaşama hakkına sahip olduğu bilincini yerleştirme adına ‘Sev Beni’ projesi başlatıldı.