Hamido Haberleri

Hamido Haberleri

Suikast öncesini anlattı

Malatya Belediye Başkanı iken 17 Nisan 1978 tarihinde kendisine bombalı paketin patlaması sonucu gelini ve 2 torunuyla katledilen Hamit Fendoğlu’nun, belediye başkan vekili olarak görev yapan Naci Şavata, bombalı paketin belediyeye gelişini ve sonrasını anlattı.

Hamido'nun anısına sahip çıktı

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Bulgurlu Mahallesinde bulunan tarihi Bulgurlu Cami'nde incelemelerde bulundu. Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Malatya Milletvekili Mehmet Fendoğlu ile Bulgurlu Mahallesi'ne giden Başkan Gürkan, Bulgurlu mahalle sakinleri ile de bir araya geldi.

‘Hamido’ ölüm yıl dönümünde anıldı

41 yıl önce evinde uğradığı bombalı saldırı sonucu şehit olan Malatya’nın eski belediye başkanlarından Hamit Fendoğlu İnönü Üniversitesi’nde düzenlenen program ile anıldı.

Önceliğim Malatya

Malatya Belediye Başkanlığı görevini yürütürken 17 Nisan 1978'de düzenlenen bombalı saldırı sonucu 2 torunu ve geliniyle ölen eski Malatya belediye başkanlarından "Hamido" lakaplı Hamit Fendoğlu'nun yeğeni Mehmet Celal Fendoğlu, kesin olmayan sonuçlara göre MHP'den Malatya milletvekili seçildi.

Hamido yaşatılacak

Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, 17 Nisan 1978'de düzenlenen bombalı saldırı sonucu 2 torunu ve geliniyle ölen eski Malatya belediye başkanlarından "Hamido" lakaplı Hamit Fendoğlu'na kent müzesinde bir bölümün ayrılacağını bildirdi.

Hamido dualarla anıldı

1978 yılında bombalı bir saldırı sonucu gelini ve iki torunu ile birlikte şehit edilen Malatya Belediyesi eski başkanlarından Hamit Fendoğlu mezarı başında dualarla anıldı.