Hak Iş Haberleri

Hak Iş Haberleri

HAK İŞ 1 Mayıs'ı kutladı

HAK-İŞ, 1 Mayıs haftası kutlamaları kapsamında 1 Mayıs Bildirisi'ni teşkilatı ve kamuoyu ile paylaştı. HAK-İŞ Malatya Şube Başkanı Bünyamin Geleri, örgütlenmenin önündeki engellerin kaldırılması, sendikal örgütlülüğün teşvik edilmesi, başta KİT’ler olmak üzere, tüm kamu kuruluşlarındaki şirketlerde çalışan taşeron işçilerin kadroya geçirilmesi talebini vurguladı.

'Keşke bu olay yaşanmasaydı'

HAK İŞ Konfederasyonu HİZMET İŞ Sendikası Malatya Şube Başkanı Bünyamin Geleri, Büyükşehir Belediyesi ile yapılan toplu iş sözleşmesi sonrasında işçilerin kazanımları hakkında bir basın açıklaması yaptı. Üyelerinin mesaiden, sosyal haklarına kadar her türlü haklarını koruduklarını ifade eden Geleri, “Büyükşehir Belediyemiz ile 14 Kasım’da yaptığımız sözleşme, tüm üye personellerin maaş ve sosyal haklarına yansıdı” dedi.

Milletin yanındayız

HAK İşçi Sendikaları Konfederasyonu (Hak-İş) Genel Başkanı Mahmut Arslan, ABD'nin PYD ve PKK'ya 35 milyon dolar kaynak aktarmasının tesadüf olmadığını belirterek, “Kandil'deki terörist başlarının yerel seçimlere nasıl müdahale ettiğini açıkça görmemiz tesadüf değil. Yerel seçimleri yerel seçimin ötesine taşıyan anlayışlara karşı biz milletin yanında saf tutmaya kararlıyız” dedi.