Göçmen Haberleri

Göçmen Haberleri

54 düzensiz göçmen yakalandı

Malatya'da son 2 haftada Türkiye'ye yasadışı yollardan girdikleri tespit edilen 54 düzensiz göçmen jandarma bölgesinde yakalandı

İstanbul'da yakalanan 70 kaçak göçmen Malatya'ya getirildi

İstanbul'da yakalanan 70 kaçak göçmen, sağlık kontrolü için Malatya'ya getirildi.

14 mülteci yakalandı

Malatya otogarında 14 kaçak göçmen yakalandı.

İki günde 44 düzensiz göçmen

Malatya'da polis ekipleri tarafından son 2 günde düzenlenen operasyonlarda 44 düzensiz göçmen yakalandı.

Kaçak göçmenler yakalandı

Malatya'da güvenlik birimlerinin kaçak göçmenlere yönelik düzenlediği operasyonda 32 yabancı uyruklu şahıs yakalandı.

Kaçak göçmenler yakalandı

Malatya'da MAŞTİ içerisinde bir araçtan indirilen yabancı uyruklu 11 kaçak göçmen yakalandı

Kaçağa geçit yok

Malatya’da, Türkiye’ye yasa dışı yollardan giriş yapan 4 kaçak göçmen yakalandı.

Göçmenler kamyonet kasasında

Malatya'da kapalı kasa kamyonette 14 düzensiz göçmen yakalanarak adli işlem başlatıldı.

Eskimalatya'ya hastane müjdesi

AK Parti Malatya Milletvekili Hakan Kahtalı, Eskimalatya'ya Semt Polikliniği ve Göçmen Sağlığı Merkezi yapılacağını müjdeleyerek, 'Şu anda projesi hazırlanıyor en kısa sürede yapım için ihaleye çıkılacak. 2022 yılında da çalışmalar başlayacak dedi.

Göleti kuraklık vurdu

Malatya'da bulunan ve göçmen kuşların uğrak mekanı olan Kaldırım Göleti, bilinçsiz sulamanın ve kuraklığın etkisiyle yok olma noktasına geldi.

Seçimler zamanında yapılacak

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, Malatya'da katıldığı programda yaptığı açıklamada, yerel ve genel seçimlerin zamanında yapılacağını söyledi. Göçmen konusuna da değinen Özhaseki, Burası göçmen kampı değil. O konuda sıcak bakmadığımızı defalarca söylüyoruz dedi.

Tüfenkci tepki gösterdi

AK Parti MKYK üyesi ve Malatya Milletvekili Bülent Tüfenkci, ilçe ziyaretinde yaptığı konuşmasında, Afgan uyruklu göçmenlerin yasadışı yollarla Türkiye'ye girmelerini önlemek için İran sınırına beton duvar yapılmasına dikkat çekip, mülteciler üzerinden AK Partiyi ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı yıpratmaya çalışanlara tepki gösterdi.

Türkiye’nin geleceğiyle oynanıyor

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, Türkiye Muhtarlar Derneği Malatya Şubesini ziyaret etti. Ağbaba, siyaset üstü bir sorun haline gelen göçmen sorunu için ‘Bir yandan mülteci gelirken, diğer yandan bizim insanlarımız mülteci oluyor’ dedi.

Yolcu otobüsü devrildi

Malatya'da içerisinde yabancı uyruklu göçmenlerin bulunduğu yolcu otobüsü kontrolden çıkarak şarampole yuvarlandı. Kazada 1 kişi yaralanırken, kaza yerinden kaçan 9 göçmen ise jandarma ekiplerince yakalandı.

'Göçmen değil kardeşiz'

Malatya'da yardım faaliyetlerini sürdüren Kardeşlik Yardım Platformu, kentteki göçmenlerin ihtiyaçları için 'Göçmen değil kardeşiz' sloganı ile ailelerin yardımına koşuyor.

20 göçmen yakalandı

Malatya'da yurda yasa dışı yollardan giriş yaptığı belirlenen 20 yabancı uyruklu ile 2 göçmen kaçakçılığı şüphelisi yakalandı.

Merhametle kucakladık

Malatya'da, '18 Aralık Uluslararası Göçmenler Günü' programı düzenlendi.

Göçmen kadınlara da kanser eğitimi verildi

'Ekim Ayı Meme Kanseri Farkındalık ayı' olması nedeniyle Malatya' da göçmen kadınlara da kanser eğitimi verildi.

Vali Kaymak’tan ’Kuş Cenneti’ daveti

SAMSUN (İHA) – Samsun Valisi Osman Kaymak, vatandaşları, Türkiye'nin büyük deltalarından biri olan ve UNESCO Dünya Geçici Miras Listesi'nde yer alan, 350'nin üzerinde göçmen kuş türüne ev sahipliği yapan Kızılırmak Deltası Kuş Cenneti'ni görmeye davet etti.

39 kaçak göçmen yakalandı

Malatya'da jandarma ekipleri Afgan uyruklu 39 kaçak göçmeni yakaladi.

Günübirlik evlere operasyon

Malatya’da günübirlik kiralanan evler, kiralık araç firmaları ve göçmen kaçakçılığı uygulamasında kayıt dışı 4 ev ve 3 araç kiralama firmasına 53 bin 962 TL para cezası kesildi.

5 bin 528 kişi sorgulandı

Malatya'da, "Narkotik Suçlar ve Göçmen Kaçakçılığına" yönelik denetimlerde 5 bin 528 kişi sorgulandı.

Yılların eskitemediği pazar

Malatya’da yaklaşık 40 yıldır faaliyette olan ve halk arasında Tellal Pazarı olarak bilinen pazar, kentte yaşayan Suriyeli göçmenlerin ve alım gücü düşük vatandaşların tek uğrak yeri olarak dikkat çekiyor. Kentin kültürel hazinesi olan pazarın yurt dışından bile müşterisi var.

Maddi hasarlı yangın

Malatya’da Suriyeli göçmenlerin kaldığı evde yangın çıktı. Çıkan yangında can kaybı yaşanmazken evde büyük çaplı maddi hasar meydana geldi.

Göç sorunumuz var

BİLSAM İbn-i Haldun Sosyal Araştırmalar Merkezi tarafından, ‘Ayrımcılık, Ötekileştirme ve Göç Sorunu’ konferansı düzenledi. Medipol Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Bekir Berat Özipek, göç meselesinin ve göçmenlere yönelik ön yargıların sadece Türkiye’de değil, bütün dünyada yaşanan bir durum olduğunu söyledi.

33 göçmen yakalandı

Malatya'nın Kale ilçesinde yasa dışı yollardan yurda girdikleri belirlenen 33 düzensiz göçmen yakalandı.

Milletvekili Çalık Kanada'da

AK Parti Malatya Milletvekili ve MKYK Üyesi Öznur Çalık, Kanada'da düzenlenen 7. Uluslararası Parlamenterler Konferansı’na (IPCI) katıldı. Çalık başkanlığındaki Türk Heyeti, Kanada Vatandaşlık ve Göçmenlik Bakanı Ahmed Hussen ve Uluslararası Kalkınma Bakanı Marie-Claude Bibeau ile de bir görüşme gerçekleştirdi.

Göçmen çocuklara gazetecilik eğitimi

TRT World'ün, göçmen çocukların gazeteciliğe ilgilerini artırmak ve geleceğin gazetecilerini yetiştirmek amacıyla hayata geçirdiği "Gençler İçin gazetecilik" programının altıncısı Malatya'da gerçekleştirildi.