Genç İhh Haberleri

Genç İhh Haberleri

'Şaka değil soykırım'

İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Derneği, Dünyada “şaka günü” olarak farklı bir biçimde hatırlanan 1 Nisan’da “Şaka Değil Soykırım” başlığı altında tüm dünyaya toplama kamplarının kapatılması için çağrıda bulundu. Genç İHH Sözcüsü Bilal Durman, Çin'in Doğu Türkistan'da Müslüman Uygur Türklerine yönelik baskıları sona erene kadar tüm dünyanın Çin mallarını boykot etmesi gerektiğini söyledi.

Kudüs işgal altında

İsrail'in, Doğu Kudüs ve Batı Şeria'da Filistinlilere ait ev ve yapıları çeşitli gerekçelerle yıktığını, her yıl yüzlerce Filistinliyi evsiz bıraktığını belirten Genç İHH Malatya Derneği Üniversite Sorumlusu Furkan Şakir, Topraklarından hukuksuz bir şekilde zorla koparılan Filistinli aileler, Siyonist yerleşimcilerin işgali ve açtığı davalar nedeniyle yıllardır İsrail'in zorunlu göç tehdidiyle karşı karşıya bulunuyor" dedi.

Ümmetin renkleri

Malatya Uluslararası Öğrenci Derneği’nin (MİSA), ‘7 Kıta 1 Sofra Ümmetin Renkleri’ İftar Programı, Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat'ın himayeleriyle ve Malatya Genç İHH'nın da destekleriyle 23 ülkeden 200’ü aşkın öğrencinin katılımıyla gerçekleştirildi.