Fitre Haberleri

Fitre Haberleri

Fitre 28 TL

Din İşleri Yüksek Kurulu, 2021 yılı Ramazan ayının başlangıcından 2022 yılı Ramazan ayının başlangıcına kadar olan süre için fitre miktarının 28 TL olarak belirlendiğini açıkladı.

Malatya'dan Kızılay'a tam destek

Türk Kızılayı'nın, korona virüsle mücadele döneminde daha fazla insana ulaşabilmek için düzenlediği 'Bağış ve Dayanışma Programı'na Malatya'dan da destek geldi. Malatya Şubesi aracılığıyla hayırseverler 415 bin TL'lik zekat ve fitre bağışında bulundu.

Evlerimizi mescitlere çevirelim

Kovid-19 salgını nedeniyle camilerin ibadete kapalı olduğu için ilk defa farklı bir duyguyla mübarek Ramazan ayının idrak edileceğini belirten, Malatya İl Müftüsü Veysel Işıldar, evleri mescitlere çevirme çağrısında bulundu. Ramazan ayının Kur’an-ı Kerim’in indirildiği ay olduğunu hatırlatan Müftü Işıldar, "Kur’an-ı Kerimi çokça okumamız gerekir. Sadece okumakla yetmez, anlamını da okumamız, hayatımızda tatbik etmemiz gerekir" dedi.

Çolak'tan bağış çağrısı

Yetimler Kervanı Derneği Başkanı İhsan Çolak, 'Ramazanın huzurunun tüm alemi kuşatması için zekatlarınızı, fitrelerinizi, fidye ve sadakalarınızı Yetimler Kervanı aracılığıyla vermek isterseniz biz Ramazan ayı boyunca ve her daim bağışlarınızı ihtiyaç sahibi ailelerimize ulaştırmak için sizleri bekliyor olacağız' dedi.

Fitrelerinizi verin

Malatya İl Müftüsü Ümit Çimen, Diyanet İşleri Başkanlığı Din İşleri Yüksek Kurulu tarafından belirlenen fitre ve zekat tutarlarını açıkladı.