Fatih Dönmez Haberleri

Fatih Dönmez Haberleri

Faturalarda yeni dönem

Bütçe görüşmelerinde konuşan Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, 1 Ocak 2022'den itibaren elektrik faturalarında kademeli tarife dönemine geçileceğini duyurdu.

Faturalarda yeni dönem

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, elektrik faturalarında kademeli tarife uygulamasının devreye alınacağını belirtti.

Yeniden belirlensin

Malatya Milletvekili Mehmet Fendoğlu, ilçede olan madenlerden elde edilen pay dağılımının yeniden belirlenmesini istedi.

Açıklama ilçeyi heyecanlandırdı

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez'in, yerli otomobilde de kullanılacak nadir toprak elementlerinin (NTE) Malatya'nın Kuluncak ilçesinde de bulunduğunu açıklaması ilçede sevinçle karşılandı. Belediye Başkanı Erhan Cengiz, 'Kulukcak'ın şaha kalkışı olacak inşallah' dedi.

10 milyon kişi faydalanacak

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açıkladığı düzenli sosyal yardım alan ihtiyaç sahibi vatandaşların aylık 150 kilovatsaate kadar elektrik tüketimini devletin karşılamasına yönelik düzenlemeden 10 milyon kişinin yararlanacağını bildirdi.

Malatya bölgenin en iyisi

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, "Malatya, bu bölgenin en gelişmiş kentlerinden bir tanesi. İnşallah Malatya'nın bu gelişmişliğini, kalkınmışlığını AK Parti hükümetleriyle başlayan iyi seviyesini daha da ileriye taşıma arzusundayız" dedi.

Doğal gazı yaygınlaştıracağız

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, "Doğal gazı yaygınlaştırmak için çalışıyoruz. (Malatya'da) Şu anda 4 ilçemiz doğal gaz kullanıyor, inşallah kısa süre içerisinde Darende'yi de dahil edeceğiz" dedi.

Bakan Dönmez, Battalgazi’de

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Battalgazi Belediyesi’ni ziyaret ederek Başkan Selahattin Gürkan’dan çalışmalar hakkında bilgiler aldı.