Eski Türkiye Haberleri

Eski Türkiye Haberleri

'O eski Türkiye yok'

AK Parti MKYK Üyesi ve Malatya Milletvekili Bülent Tüfenkci, 103 emekli amiralin yayınladığı bildirinin hedefin tüm Türkiye ve demokrasi olduğunu belirterek, Türkiye'de darbeler dönemi halkın iradesi ve Cumhurbaşkanımızım kararlı duruşuyla tarihin kara sayfalarına gömülmüştür. Bu emekli amiraller bilsin ki; artık o bildirilerle müdahale edebildikleri o eski Türkiye yok dedi.

‘Yaptığınız ikiyüzlülük’

AK Parti Malatya Milletvekili Öznur Çalık, HDP’nin, ‘Herkes için adalet’ kampanyasına tepki gösterdi. Çalık, “Diyarbakır'da evlat nöbeti tutan anneleri görmezden geleceksin, teröristlerin tabutunu taşımaktan, evlerinde bulunmaktan, kaçmalarına yardımcı olmaktan çekinmeyeceksin birde adalet, demokrasi, barış diyeceksin. İşte bu ikiyüzlülüktür” dedi.

Eski Türkiye hortlatılıyor

Eğitim-Bir-Sen Malatya 1 Nolu Şube Başkanı Kerem Yıldırım, şube binasında düzenlediği basın toplantısında, siyasi iradenin kararına sahip çıkılması gerektiğini belirterek, “Eski Türkiye’nin hortlatılmasına geçit verilmemelidir” dedi.

Eski Türkiye’yi istemiyoruz

Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, “Eski Türkiye'den memnun olmayan, eski Türkiye'nin de memnun olmadığı Memur-Sen, 24 Haziran'da yarım asra olan yürüyüşünü yeni ve güçlü Türkiye'ye olan inancıyla ‘devam’ ettirecektir” dedi.

Üniversiteler kışla olmasın

Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, “Memur-Sen olarak bizim eski Türkiye ile sorunumuz var. Çünkü eski Türkiye bizi tanımadı. Biz bir daha üniversite kapılarına turnike konulmasını ve kızların özgürlüklerinin turnikelere sıkıştırılmasını istemiyoruz. Biz bir daha üniversitelerin kampüslerinin kışla olmasını istemiyoruz” dedi.

Artık eski Türkiye yok

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkan Yardımcısı Bayram Karacan, beraberindeki heyet ile birlikte Malatya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (MESOB) Başkanı Şevket Keskin’i ziyaret etti.