Ekonomik Sıkıntılar Haberleri

Ekonomik Sıkıntılar Haberleri

Birçok konuyu bakana ilettik

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati ile bir araya gelen TOBB Yönetim Kurulu Üyesi ve Malatya TSO Başkanı Oğuzhan Ata Sadıkoğlu, 'Üyelerimizin yaşadığı ekonomik sıkıntıları ve talepleri dosya halinde sunduk' dedi.

Alım gücü düşüyor

Covid-19 salgını ile birlikte ekonomik sıkıntılar her geçen gün vatandaşı zorlamaya başlarken artan hayat pahalılığı ve zamlar vatandasın belini büktü. Memur-Sen tarafından her ay düzenli olarak yapılan ‘açlık-yoksulluk’ araştırmasına göre, Türkiye'de 4 kişilik bir ailenin açlık sınırı 2 bin 851,7 TL, yoksulluk sının ise 8 bin 135,9 TL olarak belirlendi.

Ekonomideki durum sıkıntılı

MESOB Başkanı Şevket Keskin, pandemi dönemi nedeniyle esnaf camiasının sıkıntı içinde olduğunu belirterek, "Ekonomideki durum gerçekten sıkıntılı. Esnafın sermayesini biriktirmesi uzun yıllar alıyor, ancak sermayesini ekonomik sıkıntılarda aylar içinde kaybedebiliyor, eski sermayesini kazanması ise yine uzun yıllar alıyor. Esnafımızın bu süreci atlatabilmesi için Cumhurbaşkanımızdan uzun vadeli, 1 yıl ödemesiz, faizsiz 100 bin TL kredi talep ediyoruz" dedi.

Derhal özür dilenmeli

Yeniden Refah Partisi Malatya İl Başkanı Bilal Yıldırım, bu yıl 10. Kez düzenlenecek olan Malatya Film Festivali'nin pandemi, ekonomik sıkıntılar ve Cinsiyetsiz Oyuncu Ödülü sebebiyle iptal edilmesini ve derhal Malatya Büyükşehir Belediyesi'nin, Malatya halkından özür dilemesi gerektiğini söyledi.

Maaşlar eridi

Kamu Emekçileri Sendikası Konfederasyonu (KESK) Malatya üyeleri, ekonomik sıkıntıların artarak büyüdüğü ve maaşların her geçen gün daha da eridiğine dikkat çekilerek, "Asgari ücretli kesimlerin salgından korunarak nefes almasını ve insanca bir yaşam sürmesini sağlayacak, halktan, emekten yana bir bütçe istiyoruz" dedi.

Battalgazi Belediyesi, asfalt tesisi kurdu

Battalgazi Belediyesi, deprem ve akabinde yaşanan Pandemi süreci ile başlayan ekonomik sıkıntılara rağmen hizmet ağına bir yenisini daha ekleyerek, soğuk asfalt üretim ve serim tesisi kurdu.

Milli üretim artırılmalı

Yaşanan ekonomik sıkıntıların yerli üretimin önemini gösterdiğine dikkat çeken Ziraat Katılım Genel Müdürü Metin Özdemir, “Yerli ve milli sanayimizin gelişmesiyle birlikte süreci atlatacağımıza ve karlı çıkacağımıza canı gönülden inanıyorum” dedi.

Marasalı esnafı dinledi

Saadet Partisi Malatya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Osman Cemali Marasalı, 31 Mart Yerel Seçim çalışmaları kapsamında, Halep Caddesi esnafını ziyaret ederek sorun ve sıkıntıları dinledi. Esnafın yaşadığı ekonomik sıkıntıların dile getiren Marasalı, seçildikleri takdirde bütün ekonomik problemlerin çözüleceği mesajını verdi.

5-0'lık mağlubiyete sert tepki

Göreve geldiği günden beri yaşanan ekonomik sıkıntılara çözüm arama noktasında kulübün önünü açabilecek projeleri hayata geçirmeye çalışan, bu sezon da sportif başarıyı hedefleyen Ahmet Ağaoğlu, Yeni Malatyaspor karşısında alınan 5-0'lık hezimet sonrası keyfi kaçtı.

Küçük esnaf sıkıntılı

Türkiye'de son zamanlarda yaşanan ekonomik sıkıntılara rağmen küçük esnaf mücadelesini sürdürüyor.

Ekonomik sıkıntılar geçici

Son günlerde ekonominin içinde bulunduğu olumsuz tabloyla ilgili çarpıcı bir açıklama Büro Memur-Sen Malatya Şube Başkanı Mustafa Şimşek’ten geldi. Şimşek, “Ekonomik sıkıntılar geçicidir” dedi.

Ana gündem ekonomik sıkıntılar

Malatya Ticaret Borsası’nın (MTB) Ağustos ayı Meclis Toplantısı yönetim kurulu üyelerinin katılımı ile gerçekleştirildi.

Hizmette sıkıntı yok

Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, Yeşilyurt’ta hizmet çıtasını daha da yukarılara çıkartmayı hedefliyoruz. İller Bankasından gelen bütçenin personel maaşlarına yetmediğini ifade eden Başkan Çınar, “İmardan dolayı ciddi gelirlerimiz vardı, ekonomik sıkıntılardan dolayı belki gelirlerimizde az da olsa bir azalma olabilir. Devam eden projelerimiz var, onları bitirme noktasında bir sıkıntımız yok” dedi.