Eğitimci Haberleri

Eğitimci Haberleri

Şiddete tepki

Eğitim BİR-SEN Malatya şube başkanı Hüseyin Söylemez, Yeşilyurt Özalper İlkokulu ve Battalgazi Şehit Orhan Ünsalan İlkokulu'nda okul müdürü ve müdür yardımcısına yapılan sözel ve fiziksel şiddeti okul önünde yapılan eylemle kınandı.

Okullarını temizlediler

İlk ve orta eğitimde yeni eğitim öğretim yılı hazırlıkları devam ederken, Malatya'da ise eğitimciler kolları sıvayıp okullarını baştan aşağıya temizleyip, yeni döneme hazırladılar.

Aslanhan, gençlerle buluştu

Battalgazi Belediyesi tarafından YKS tercihlerinde bulunacak öğrencilerin moral ve motivasyonunu arttırmak amacıyla düzenlenen 'Rehberlik ve Motivasyon' semineri programına konuşmacı olarak katılan Kişisel Gelişim Uzmanı Eğitimci-Yazar Sıtkı Aslanhan, Malatyalı öğrenci ve aileleriyle buluştu.

İmzalı kitap hediyesi

Eğitimci yazar Nilüfer Zontul Aktaş, geleneksel hale getirdiği ve kapıya astığı notla bayramlarda ziyaretine gelen çocuklara hem şeker ikram ediyor hem de imzalı kitabını hediye ediyor. Aktaş, 'Kendi gönül dünyamdan süzülen kitapları bayram hediyesi olarak çocuklara sunmak onları özel hissettirmek beni çok mutlu ediyor' dedi.

Adil Hoca hayatını kaybetti

Malatya'da 16 yıllık eğitimci Adil Bayram, yakalandığı korona virüs nedeniyle hayatını kaybetti.

Eğitimciler Arguvan'da

Eğitimciler Arguvan ilçesinde buluşarak, Arguvan ilçe Milli Eğitim Müdürü Hasan Yay'a hayırlı olsun dileklerini ilettiler.

Eğitimci Göğüş koronaya yenildi

Malatya'da eğitimci siyasetçi Hasan Göğüş, yeni tip korona virüs (Covid-19) hastalığından hayatını kaybetti.

Akif Çelik dua bekliyor

Malatyalı eğitimci ve yayıncı Halit Çelik, yeni tip korona virüsten hayatını kaybetti. Çelik'in kardeşi Akif Çelik ise yoğun bakımda tedavi görüyor.

Eğitimci Göğüş koronaya yenildi

Malatya İnönü Üniversitesi İdari ve Mali İşler Daire Başkanlığı Tahakkuk Servisi Şubesi Müdür Vekili, Eğitim-Bir-Sen Malatya 2 Numaralı Şube Başkan Yardımcısı Mehmet Sinan Göğüş, yeni tip korona virüs (Covid-19) rahatsızlığından vefat etti.

Eğitimde online dönemi

Pandemi süreci ile birlikte okulların kapanması online eğitime ilgiyi de arttırdı. Malatya'da eğitimci Celal Ünal'da geliştirdiği online eğitim ağı ile öğrencilere bire bir canlı eğitim vermeyi hedefliyor.

Usta öğreticilerin ücret sevinci

Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın sosyal medya üzerinden yaptığı ücretli öğretmenler ve usta öğreticilerin yaşadığı mağduriyetin giderileceğini, bu süreçte ek ödemelerin yapılacağını açıklaması ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Malatya Usta Öğreticiler Derneği Başkanı Halise Can, alınan kararın kendileri için müjde olduğunu söyledi.

Proje kapsamında Malatya'dalar

Okullardaki devamsızlık problemlerinin azaltılması ile ilgili çalışma yapmak üzere Malatya'ya, gelen yabancı eğitimci ve idareciler, temaslarını sürdürüyor.

Aktaş kitaplarını imzaladı

Malatya'da, Eğitimci Yazar Nilüfer Zontul Aktaş , 32 yıl önce mezun olduğu okulda yazdığı kitaplarını imzaladı.

Çocukları cinsiyetine göre yetiştirin

Battalgazi Belediyesi ile Milli Türk Talebe Birliği (MTTB) tarafından" Duyarlı Aile, Bilinçli Gençlik" konferansı düzenlendi. Konferansta konuşan Eğitimci-Yazar Sıtkı Aslanhan, çocukların cinsiyetine göre yetiştirmeleri yönünde anne babalara büyük görev düştüğünü söyledi.

Saldırı kınandı

Malatya Yeşilyurt Farabi Ortaokulu'nda bir öğrenci velisinin, silahla okula girerek idarecilerin üzerine yürüdüğü iddiası eğitimcileri harekete geçirdi. Okul önünde eylem yapan eğitim camiası saldırıyı kınadı.

Değişen kurallar anlatıldı

BTC Turk Yeni Malatyasporlu futbolculara, TFF Hakem Eğitimcisi ve Üst Klasman Gözlemcisi Doç. Dr. Sürhat Müniroğlu tarafından 2019-2020 sezonunda değişen oyun kurallarına ilişkin seminer verildi.

Hayırlı olsun ziyareti

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Malatya İl Başkanı Ramazan Bülent Avşar, Milli Eğitim Müdür Yardımcılığı görevine atanan, eğitimci Mehmet Ali Avşar’a hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

Eğitimciler saldırıyı kınadı

Malatya'nın Yeşilyurt ilçesinde bir ilkokulun müdürünün öğrenci velisi tarafından darbedildiği öne sürüldü.

Deneme tahtası gibi

Demokrat Eğitimciler Sendikası (DES) Malatya İl Başkanı Veysel Fırat, Milli Eğitim Bakanlığının yaptığı uygulamalarla yazboz kâğıdı kadar yıpranmış ve inandırıcılığını kaybetmiş durumda olduğunu söyledi.

Özel kursların kapatılması büyük yanlış

Demokrat Eğitimciler Sendikası (DES), özel kursların kapatılmasının büyük yanlış olacağını bildirdi.

Her çocuk bir hazinedir

Malatya Valisi Aydın Baruş, Malatya 2023 Eğitim Vizyonu Çalıştayının verimli geçtiğini belirterek, “Her çocuk kendi içinde farklı şehirler taşıyan bir hazinedir eğitimcilerin görevine bu hazineyi ortaya çıkarmak ve neden tüm milletimizi faydalandırmaktır” dedi.

Eğitimciler basınla buluştu

Eğitim-Bir-Sen Malatya Şubesi yeni yönetimi basın mensuplarıyla kahvaltıda bir araya geldi. Öğretmen Evi’nde gerçekleştirilen etkinlikte konuşan Eğitim-Bir-Sen Malatya Şubesi Başkanı Hüseyin Söylemez, basının olmazsa olmazları olduğunu söyledi.

Öğrencilere kitap dağıtıldı

Malatya'da eğitimci Zeynep Haşemi tarafından başlatılan "Okumak Mutluluktur" projesi kapsamında öğrencilere kitap dağıtılıyor.

Eğitimcilerin sorumluluğu büyük

Malatya Turgut Özal Üniversitesi’nde 24 Kasım Öğretmenler Günü kapsamında, “2023 Vizyonunda Öğretmen ve Eğitim” konulu panel gerçekleştirildi. Turgut Özal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Aysun Bay Karabulut, eğitimcilerin büyük sorumluluk altında olduğunu belirterek, bunun eğitimciler için bir onur kaynağı olduğunu söyledi.

Cengiz toprağa verildi

Malatya’da geçtiğimiz gün hayatını kaybeden eğitimci-yazar Mehmet Ali Cengiz dualarla toprağa verildi.

Devam etmemi üyeler istedi

Memur-Sen Konfederasyonu’na bağlı Eğitim-Bir-Sen Malatya Şubesi’nde 6.olağan kongre süreci başladı. 1 Nolu Şube başkanlığı için mevcut Başkan Kerem Yıldırım ile eğitimci Hüseyin Söylemez yarışacak. Yıldırım, “Yeniden aday olmamızın sebebi istişarelerimizi yaptık arkadaşlarımız; üyelerimiz, icra kurulumuz dediler ki, ‘Başkanım sizin tekrar devam etmenizi istiyoruz.’ Bu benim şahsi aldığım bir karar değil, üyelerin memnuniyeti üzerine aldığımız bir karardır” dedi.

Uzmanlar kurs verdi

Malatya Berberler ve Kuaförler Odası tarafından esnaflara yönelik düzenlenen kurs başarılı geçti. Battalgazi Belediyesi konferans salonunda düzenlenen kursa eğitimci olarak dünyaca ünlü saç ve kesim uzmanlarından Arca ve Corci kurs verdi.

Matematiği şiirle sevdiriyor

Malatyalı eğitimci ve şair Adem Özdemir, öğrencilerine matematik dersini şiirle sevdiriyor. Şiir kitapları bulunan, bestekarlık yapan ve kısa süre önce de oyunculuğa adım atan matematik öğretmeni Adem Özdemir, sanatçı yanıyla eğitimci yönünü birlikte kullanıyor.

Çocuklar yazarlar ile bir arada

Malatya Büyükşehir Kent Konseyi Çocuk Meclisi ve Malatya Büyükşehir Belediyesi Kültür A.Ş işbirliğinde başlatılan ‘Yazar Olacak Çocuk” programının ilk konuğu Eğitimci-Yazar Mehtap Şenkaya oldu.

Eğitimci Kaya aday adayı

Eğitimci Ahmet Polat Kaya, AK Parti’den Malatya Milletvekilliği Aday Adayı başvurusunda bulundu.