Eğitim Iş Haberleri

Eğitim Iş Haberleri

Sosyal iş birliği imkanı

Üniversitede gençlerin rahatlıkla ulaşabileceği bir mekanda açılacak olan ofis ile gençler, kültür, sanat, spor ve eğitim işbirliği ile bir araya gelecek.

Sözlü sınav kabul edilemez

Eğitim İş Malatya Şube Başkanı Hatem Denktaş,  Milli Eğitim Bakanlığı'nın yayınladığı Yönetici Görevlendirme Yönetmeliği’nin ilgili taslakta olmadığı halde, Resmî Gazete’de yayımlanan yönetmelikte sözlü sınavın yer alması kabul edilemez olduğunu söyledi.

Eğitim istişaresi

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, İl Milli Eğitim Müdürü Battal Kanbay'ı makamında ziyaret ederek, eğitim çalışmaları hakkında istişarede bulundu.

İnönü Üniversitesi ile MTSO arasında iş birliği

İnönü Üniversitesi ile Malatya Ticaret ve Sanayi Odası ile arasında 'İş Yeri Uygulaması Eğitim İşbirliği Protokolü' imzalandı. İmzalanan protokol ile OSB Meslek Yüksek Okulunda eğitim gören öğrenciler fabrikalarda staj görecek.

İzinsiz çelenk bıraktılar

Malatya’da Cumhuriyet Bayramı'nın 95. kuruluş yıldönümü nedeniyle alternatif çelenk sunumları gerçekleştirildi. Atatürk Anıtı’nda düzenlenen törende Eğitim İş Sendikası, Atatürkçü Düşünce Derneği ve Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanlığı çelengi anıt önünde düzenlenen törenle anıta bırakıldı.

İŞKUR kursları ilgi çekiyor

Malatya’da İş-Kur ve Milli Eğitim İşbirliğiyle istihdama yönelik düzenlenen kurslar ilgi çekmeye devam ediyor.