Dükkan Haberleri

Dükkan Haberleri

500 lira sermayeyle başladı

Malatya'da gelinlik ve kuaför mağazasının sahibi olan Azize Toy, iş hayatına atılmak isteyen kadınlara örnek oluyor. 500 lira sermayeyle gelinlik dükkanı açan Toy, şimdi büyük bir mağazada yaklaşık 2 bin adet gelinlikle devam ediyor.

Dükkan kiraya verilecek

Malatya Vakıflar Bölge Müdürlüğü, 56 m² dükkanı kiraya vereceğini bildirdi.

Yeşilyurt kiraya verecek

Yeşilyurt Belediye Başkanlığı, belediyeye ait dükkanların kiraya verileceğini açıkladı.

Belediye 3 dükkan satacak

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanlığı, mülkiyeti belediyeye ait 3 adet dükkanı satacağını bildirdi.

'Allah sonumuzu hayır etsin'

CHP Genel Başkan Yardımcısı Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, tam kapanmanın bir ekonomik felakete yol açacağını söyledi. Ağbaba, 'Ortada herhangi bir gelir güvencesi olmadan, kira ve fatura desteği olmadan, SGK ve BAĞ-KUR prim borçları için bir destek olmadan esnafa ‘tam kapanacaksınız' demek ‘aç kalacaksınız' demekten başka bir şey değildir. Kira desteğini geçtik, dükkan kapalıyken 20 çeşit vergi alıyorsun. Allah sonumuzu hayır etsin' dedi.

Esnaf tepkili

Covid-19 salgını nedeniyle bir yılı aşkın bir süredir siftah yapamadan dükkânlarını kapatan ve iflasın eşiğine gelen esnaf, önceki gün açıklanan 21 gün tam kapanma kararına tepki gösterdi. Tam kapanmanın ekonomik bedelinin ağır olacağını dile getiren esnaflar, "Bedel ödeyen hep küçük esnaf. Tam kapanma mağduriyet değil esnafın bitmesi demektir" diye konuştular.

Dükkanlar kiraya verilecek

Malatya Valiliği Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı, Yazıhan’daki dükkanları kiraya vereceğini bildirdi.

TOKİ ev ve dükkan satacak

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), 31 ilde 137 konut ile 21 ilde 120 iş yerini 30-31 Mart'ta açık artırma yöntemiyle satışa sunacak.

Dükkanlar kiraya verilecek

Yeşilyurt Belediye Başkanlığı, Belediyeye ait dükkanları kiraya vereceğini duyurdu.

Araba fiyatına tespih

Malatya'daki bir tespih dükkanında satılan ve değerli taşlarla işlenen el emeği göz nuru tespihler hem fiyatı hem de görüntüsüyle görenleri şaşırtıyor.

Esnafın umudu yok

Malatya'da lokantacılık yapan esnaf, kabine toplantısından kendilerine yönelik bir karar çıkacağını umutla beklerken, böyle bir karar çıkmayınca hüsrana uğradılar. Esnaf, pandeminin ne zaman biteceğini, yeniden dükkanlarında bulunan maslarını açabileceklerini bilmediklerini ve önlerini göremediklerini vurgulayarak, her masada 2 kişi oturabilecek şekilde kısıtlamanın kaldırılması talebinde bulundu.

İcradan satılık 192,30m² dükkan

Diyarbakır İcra Dairesi Müdürlüğü Yenişehir'de toplam 192,30m² kargir dükkanı icradan satacağını duyurdu.

İcradan satılık dükkan

Hekimhan İcra Dairesi Müdürlüğü 253 m² dükkanı icradan satacağını duyurdu.

İcradan satılık dükkan

Malatya İcra Dairesi 61 m² dükkanı icradan satacağını duyurdu.

İcradan satılık dükkan

Malatya Battalgazi, Niyazi Mahallesinde 17 m² dükkanın icradan satılacağını duyurdu.

Seyyar tamir dükkanı

Malatyalı tamirci, minibüsünü seyyar tamir dükknı haline getirdi. Pandemi nedeniyle müşteri azalınca, bu kez kendisi sahaya çıkıp araç tamirine başladı.

106 m² dükkan icradan satılacak

Kayseri Gayrimenkul Satış İcra Dairesi Müdürlüğü Melikgazi Mimarsinan Mah.de 106 m² dükkanı icradan satacağını duyurdu.

Tek kuruş yardım edilmedi

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Malatya İl Başkanı Enver Kiraz, ülkemizin ağır bir salgın sürecinden geçtiğini, tüm yurttaşların bu süreçten olumsuz etkilendiğini belirterek, en ciddi sıkıntıyı yaşayan kesimlerin başında esnafların geldiğini söyledi. Kiraz, salgın döneminde 700 bin esnafın dükkanını kapatırken iktidarın, sosyal devlet olarak esnafa karşılıksız olarak tek kuruş yardımda bulunmadığını söyledi.

Kuluncak güzel görünüme kavuşacak

Malatya'nın Kuluncak ilçesinde dükkanlar tadilat yapılıp boyanarak güzel görünüme kavuşturuluyor.

Yeşilyurt'ta cephe sağlıklaştırma projelerine önem

Malatya'nın Yeşilyurt Belediyesi, bölgedeki tarihi binaların ve dükkanların dış cephelerini Cephe Sağlıklaştırma projesiyle yenileyerek bölgenin tarihsel kimliğine yeni değerler kazandırıyor.

Arapgir’in çehresi değişiyor

Arapgir’in yeni bir çehreye kavuşması ve konut ihtiyacının karşılanması adına hayata geçirilen proje kapsamında 204 konut, 13 dükkan, 51 villa yapılacak.

Esnaf sıkıntıda

Manifaturacılar Esnaf Odası Başkanı İsmet Keklik, manifatura ve konfeksiyon esnaflarının korona virüsünden en çok etkilenen esnafların başında geldiğini belirterek, "Yaklaşık iki aydır esnaf evine ekmek götürmekte zorlanıyor. Esnafımız dükkan kirası, elemanın parası çıkaramadı, bu sıkıntılar ileriki zamanlarda esnafımıza daha çok sıkıntı doğuracaktır" dedi.

Kuluncak'ta yıkım

Kuluncak Belediyesi tarafından ilçe merkezinde kamulaştırılan eski dükkanların ve binaların yıkımı gerçekleştiriliyor.

Bizi de düşünsünler

Malatya Canlı Tavuk Pazarı esnafı, İl Hıfzıssıhha Kurulu'nun, Tavukçular Pazarının kurallara uyulması şartı ile faaliyetlerin devam ettirilmesi kararı olmasına rağmen dükkanlarını açılmasına izin verilmediğini iddiasında bulundular.

Esnaf çaresiz

Malatya’da esnaf iki arada bir derede kaldı. Salgın hastalık nedeniyle Malatya kent merkezindeki cadde ve sokaklar adeta sessizliğe büründü. Malatya’daki bir çok esnaf, dükkanlarını günü birlik açmasına rağmen, siftah yapmadan kapattıklarını söylüyor. Esnaf, “Masrafımız kurtarmıyor, ne yapacağımızı şaşırdık, dükkanlarımızı açalım mı kapatalım mı? Bizlere destek verilmeli” dedi.

Üç kuşaktır ‘Doğal Sabun’ satıyorlar

Malatya'da kimyasal madde içermeyen doğal sabun satan 56 yaşındaki Ramazan Yıldırım, dedesinden kalan 80 yıllık dükkanda üç kuşaktır işini devam ettiriyor.

Battalgazi Kaymakamlık binası da yıkılacak

Eskimalatya'da depreme dayanıksız olması nedeniyle yıkımı gerçekleştirilen eski belediye binasının alt ve çevre kısmında bulunan esnaflara konteyner dükkanlar yaptırarak mağdur olmalarının önüne geçen Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder'e, muhtarlar ve esnaflar teşekkür ziyaretinde bulundu.

Fırınların zararı yok

Türkiye Mimar Mühendis Odaları Birliği (TMMOB) Malatya İnşaat Mühendisleri Odası Başkan Yardımcısı Vehbi Aluçlu, binaların altında bulunan fırınların ısısının betona bir zarar vermediğini söyledi. Aluçlu, "Burada en büyük sorun o dükkân katında veya fırında kolonların kesilerek mekânlar açılması. Yoksa fırından çıkan ısının betonarme binaya bir zararı yoktur" dedi.

Hırsızlık yapan şahıs yakalandı

Malatya'nın Akçadağ ilçesinde bir hırdavat dükkana girerek hırsızlık yapan şahıs, polis ekiplerince yakalandı.

Esnaflara geçici dükkanlar oluşturuldu

Malatya Battalgazi Belediyesi, depreme dayanıksız ve riskli olması nedeniyle geçtiğimiz ay yıkımını gerçekleştirdiği Eski Malatya'daki eski Belediye binasının alt kısmında bulunan esnafların herhangi bir mağduriyet yaşamaması için geçici Konteyner dükkanlar oluşturdu.