Döviz Kurları Haberleri

Döviz Kurları Haberleri

Altın düşüşte

Koronavirüs salgınının ekonomik etkileri ve döviz kurlarının hareketliliği nedeniyle geçtiğimiz haftalarda rekor yükselişe ulaşan gram altının tekrar 500 TL'nin altına düştü. Kuyumcu esnafı, altın fiyatlarının kısa vadede bu bantlarda kalacağını ancak uzun vadede yükseleceğini tahmin ettiklerini belirtmekteler.

Denetim sürecek

Yeşilyurt’ta ki market ve bakkallarda devam eden rutin denetim çalışmalarına katılan Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, vatandaşların ekonomik çıkarlarını korumak için denetimleri yoğunlaştırdıklarını, döviz kurlarındaki hareketliliği bahane ederek, haksız kazanç yoluna gitmek isteyenlere fırsat vermemek adına rutin denetimlerine devam edeceklerini söyledi.

Gazeteler ve gazeteciler acil önlemler bekliyor

Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu Genel Başkanı Nuri Kolaylı, döviz kurlarındaki olağandışı artışla başlayan süreçte gazetelerin ve bu gazetelerde çalışan on binlerce basın çalışanının ekonomik açıdan zor bir döneme girdiğini söyledi.

Milli irade bu krizi de fırsata çevirecektir

Eğitim-Bir-Sen Malatya 2.Nolu Üniversite Şube Başkanı Yaşar Sakar, yaptığı yazılı basın açıklaması ile son günlerde döviz kurları üzerinden Türkiye’ye yönelik yapılan ekonomik saldırıyı kınadı.

Tedbirler alındı

Malatya Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Ramazan Özcan, dövizdeki dalgalanmaya ilişkin, "Hükümet kur dalgalanmasına yönelik çok ciddi tedbirler aldı. Döviz kurlarındaki düşüşü ciddi anlamda htik" dedi.