Derme Sulama Birliği Haberleri

Derme Sulama Birliği Haberleri

Haksızlığa uğradık

Yeşilyurt ve Yazıhan ilçelerinde üretim yapan çiftçiler, geçen yıl tahakkuk eden sulama borçlarına itiraz etmek için DSİ İl Müdürlüğü önünde basın açıklamasında bulundular. Üreticiler, sulama birliğinin üreticileri haksızlığa uğrattığını belirterek, " Geçen sene parasını ödediğim halde aynı seneye ait borç faturası geldi. Çiftçiye yardımcı olması gereken yerlerde çiftçiyi daha zor durumda bırakıyorlar. Bizi dinleyecek muhatap bulamıyoruz" diye konuştular.

Bu yıl sıkıntı yaşanmayacak

Malatya Derme Sulama Birliği Başkanı DSİ Mühendisi Ömer Faik Şireci, Battalgazi ve Yeşilyurt muhtarlarıyla birlikte DSİ 9 Bölge 92 Şube Müdürlüğünce Karlık ve Şerefhan derelerinde yapılan çalışmaları yerinde inceledi.

Ağaçlarımız kuruyacak

Malatya’da geçtiğimiz yıl su verilmediği gerekçesi ile Derme Sulama Birliğinde yaptığı protesto eylemiyle gündeme gelen ve daha sonra Ankara’ya giderek kayısının sorunlarını dile getirmek için eylem yapan Battalgazi ilçesi Karabağlar Mahalle Muhtarı Mehmet Ali Balta, mahallesinde kayısı rekoltesinin yüzde 10 civarında gerçekleştiğini söyledi.