Denem Haberleri

Denem Haberleri

Eğitime büyük katkı

39 yayınevi ve 500 şube ile alanında bir numara olarak gösterilen İşler Yayın Grubu, 20 bin yardımcı kaynak kitabı internete yükleyerek, ücretsiz olarak öğrencilerin istifadesine sundu. 10 milyonluk soru havuzuyla da 1,5 milyon öğrenciye ücretsiz deneme sınavı imkanı sağlayan Grup, YKS’de ilk bine giren adaylara burs da veriyor.

Kekikten verim alındı

Malatya'nın Yazıhan İlçesi'nde deneme amaçlı dikilen ve hasadı tamamlanan kekik bitkisinden beklenen verim alındı. Kekik bitkisinden beklenen verim alınması nedeniyle diğer mahallelerde de Kadın Kooperatifi kanalıyla Kekik yetiştiriciliğinin yaygınlaştırılması yönünde karar alındı.

Deneme ekimi yüzleri güldürdü

Malatya'da deneme ekimi yapılan yem bitkisi çiftçinin yüzünü güldürdü.

Öğrencilere deneme seti

Malatya'nın Yeşilyurt Kaymakamı Turgay Gülenç ile Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, Halk Eğitim Merkezi'nde açılan kurslarda üniversite sınavlarına hazırlanan öğrencilere, LGS, AYT ve TYT Deneme Seti hediye etti.

Öğrencilere deneme seti

Malatya'nın Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, Yeşilyurt Belediyesinin resmi twitter hesapları üzerinden başvuru yapan 2 bin 170 öğrenci arasında gerçekleştirilen kurada belirlenen 500 öğrenciye 'TYT Deneme Seti' teslyim edildi

Covid-19 aşısına başlandı

Yeni tip korona virüsle (Covid-19) mücadele kapsamında Çin'den getirilen aşının gönüllü vatandaşlar üzerindeki denemeleri Malatya İnönü Üniversitesi Turgut Özal Tıp Merkezinde de başladı.

TÖTM'de gönüllü aşı denemeleri

Çin'den getirilen yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşısı, Malatya'da İnönü Üniversitesi Turgut Özal Tıp Merkezinde gönüllülere uygulanmaya başlandı.

Gönüllülere aşı yapılıyor

Yeni tip korona virüsle (Covid-19) mücadelede kapsamında yapılan aşı çalışmalar içerisinde Çin'den gelen aşının gönüllü vatandaşlar üzerindeki denemeleri Malatya İnönü Üniversitesi Turgut Özal Tıp Merkezi'nde de başladı.

Badem üretimi yaygınlaşıyor

Kayısı diyarı Malatya'nın Darende ilçesinde alternatif olarak deneme amaçlı dikilen bademden yaklaşık 50 ton ürün alınması bekleniyor.

Kovid-19 aşı denemeleri başladı

Koronavirüsle mücadelede yapılan aşı çalışmaları, Ankara'da Çin’den gelen aşının gönüllüler üzerindeki denemeleri başladı. Hastanenin Koordinatör Başhekimi Opr. Dr. Aziz Ahmet Surel gönüllüler arasında yer aldı.

Mağdur edildik

İnönü Üniversitesi Petrol Analiz Laboratuvarı’nda 4D kadrolu işçi statüsünde çalışan 5 kişi, üniversite yönetiminin laboratuvarın gelirinin olmaması nedeniyle işçilerin ücretlerini ödenemeyeceğini gerekçe göstererek işten çıkarıldığı iddia edildi. İşten çıkarılarak mağdur edildiklerini belirten işçiler, kendileriyle birlikte çalışan diğer personellerin farklı birimlere kaydırıldığını sadece 5 kişinin çıkarılmasının manidar bulduklarını belirterek, yetkililerden yaşadıkları sıkıntıya çözüm bulunmasını talep ettiler.

Hastanelere örnek oldu

Malatya Turgut Özal Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde deneme amaçlı uygulanan temassız asansör sistemi tam not alarak diğer illerdeki hastanelerde de uygulanmaya başladı.

Ayçiçeği hasadı

Kayısı diyarı Malatya'nın Darende ilçesinde deneme amacıyla 200 dönüme ekilen ayçiçeğinden yaklaşık 50 ton ürün hasadı bekleniyor.

Torunlarına gelir oldu

Malatya'nın Darende ilçesinde 1969 yılında kayısıya alternatif olarak deneme amaçlı dikilen Antep fıstığı ağaçları, şimdi üreticilere ek gelir kaynağı oldu.

Bursluluk sınavı

Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından 5 Eylül tarihinde yapılacak olan bursluluk sınavı öncesi Büyükşehir Eğitim Merkezlerinde deneme sınavı gerçekleştirildi.

Deneme ekim olumlu

Malatya'da, çiftçilerin ürün ve gelir yelpazesinin genişletilmesi amacıyla yürütülen, 'Yerli ve Milli Çeşit Yaygınlaştırma ve Geliştirme' projesi kapsamında, sera için üretilen yerli tohumun açık alandaki deneme ekimi olumlu sonuçlar verdi.

Büyükşehir'den LGS deneme sınavı

Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından, 20 Haziran Cumartesi günü yapılacak olan Liselere Geçiş Sınavı (LGS) öncesi deneme sınavı gerçekleştirildi. Sınavda, öğrenciler ter dökerek LGS'ye biraz daha hazırlıklı olma fırsatı yakaladılar.

Öğrencilere maske ve deneme sınavı dağıtıldı

Malatya merkez ilçe Battalgazi Hidayet Ortaokul öğretmenleri, Lise Geçiş Sınavı'na (LGS ) girecek öğrencilere maske ve deneme sınavı dağıttı.

Ücretsiz sınav deneme seti

Malatya'nın Akçadağ ilçesinde öğrencilere ücretsiz sınav deneme seti dağıtıldı.

Hekimhan'a yerli kırmızı mercimek ekimi yapıldı

Malatya'nın Hekimhan ilçesinde, bitkisel üretim faaliyetlerinin çeşitlendirilmesi amacıyla deneme amaçlı yerli kırmızı mercimek ekimi yapıldı.

Deneme tahtası gibi

Demokrat Eğitimciler Sendikası (DES) Malatya İl Başkanı Veysel Fırat, Milli Eğitim Bakanlığının yaptığı uygulamalarla yazboz kâğıdı kadar yıpranmış ve inandırıcılığını kaybetmiş durumda olduğunu söyledi.

Patates hasadı başladı

Niğde Patates Araştırma Enstitüsü Müdürlüğü tarafından geliştirilen ve Malatya'nın Darende ilçesinde deneme ekimi yapılan 3 yerli ve milli tohumluk patates çeşidinin hasadı gerçekleştirildi.

Ölümsüzlük meyvesi Malatya'ya uyum sağladı

Doğal olarak üretilen ve birçok hastalığa şifa olduğu için "ölümsüzlük meyvesi" olarak bilinen hünnabın Malatya'daki deneme ekimlerinde başarıya ulaşılırken, meyvenin bölgede yaygınlaştırılması hedefleniyor.

Yeni dönem dualarla başladı

Yeni sistemin ilk Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde konuştu. Erdoğan, "Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ile 150 yıla yaklaşan demokrasi arayışımızın ve 95 yıllık Cumhuriyet tarihimiz boyunca yaşadığımız denemelerin çok ötesinde yeni bir yönetim modeline geçiyoruz. Bugün çıktığımız kutlu yolculuğu, Türkiye, milletimiz, insanlık için hayırlara vesile eyle Ya Rab" dedi.

Son prova

Hafta sonu Yüksek Öğretim Kurumları Sınavına girecek öğrenciler, Yeni Hamle Eğitim Kurumlarının düzenlediği deneme sınavına girerek prova yaptılar.

YKS provası

Yeni Hamle Eğitim Kurumları tarafından yaklaşan Yüksek Öğretim Kurumları Sınavı (YKS) öncesi “Sınava Hazır mısınız?” adlı bir deneme sınavı yapılacak.

Malatya-Elazığ arası raybüs

Malatya'nın geldiği nokta itibarıyla cazibe merkezi konuma geldiğini vurgulayan Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, "Yakında inşallah Malatya-Elazığ arasına raybüs deneme seferlerine başlanacak" dedi.

Gazeteciler deneme uçuşuna katıldı.

Bursa Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı Burulaş'ın deniz uçağı seferlerinin tanıtımı kapsamında gazeteciler, Gemlik'teki iskeleden kalkan uçakla, deneme uçuşuna katıldı.