Dahiliye Haberleri

Dahiliye Haberleri

'Herhalde öleceğim artık...'

'Hastaneye kaldırıldığımda 'Herhalde öleceğim artık sona geldim' dedim.'

‘Hayat zindana döndü’

Yeni tip koronavirüsü (Kovid-19) yenen İnönü Üniversitesi Turgut Özal Tıp Merkezi Başhekim Yardımcısı Doç. Dr. Adil Başkıran, dahiliye bölümü doktorları Ayfer Şener Şahin ve Murat Haskul, hastalıkla mücadele süreçlerini anlattı.

Türkiye'de en fazla şeker hastası Malatya'da

Malatya'da İç Hastalıkları ve Dahiliye Uzmanı olan Dr. Nurettin İnanç, Türkiye'de en fazla şeker hastası Malatya'da olduğu belirterek, bu durumun ise genetik kaynaklı olduğu vurguladı.

Doktor İnanç'tan korona virüsten korunmak için 14 kural uyarısı

İç Hastalıkları ve Dahiliye Uzmanı Doktor Nurettin İnanç, 'Korona virüs konusunda halkımızı bilinçli ve 14 kurala uyulması noktasında duyarlı olmaya davet ediyorum' dedi.

İç hastalıkları kongresi

İnönü Üniversitesi ve Malatya İç Hastalıkları Derneği işbirliğiyle, 2. İnönü İç Hastalıkları Kongresi düzenlendi. Kongrede, iç hastalıkları çatısı altında endokrinoloji, gastroenteroloji, genel dahiliye, geriatri, hematoloji, nefroloji, onkoloji, romatoloji, yoğun bakım klinikleri ile ilgili güncel bilimsel konuların ve yeniliklerin yer aldığı oturumlar gerçekleştirildi.

“Hadi Baba” anjiyo oldu

Sağlık Bakanlığı tarafından geçtiğimiz yıl sigaraya bağımlılığı önleme amacıyla hazırlanan ve daha sonra Batmanlı Dâhiliye Uzmanı Mehmet Fırat tarafından BİMER’e yapılan şikâyet sonrası yayından kaldırılan “Hadi Baba” konulu kamu spotunda rol alan Malatyalı Bektaş Altunok kalp rahatsızlığı geçirerek MEAH’de anjiyo oldu.