Barınma Haberleri

Barınma Haberleri

Cevap verebilecek durumdayız

AK Parti MKYK Üyesi Malatya Milletvekili Bülent Tüfenkci, yaptığı açıklamada, Malatya'daki yurtlarla ilgili hiç bir sorunumuz yok, talep olursa rahatlıkla cevap verebilecek durumdayız dedi.

Türkiye'nin en büyüğü

Malatya'da Türkiye'nin en büyük afet barınma sistemleri üretim merkezi kuruluyor. Yetkililer, Türk Kızılayının üretim üssü olacak sistem yapı fabrikası yerleşkesini gezerek incelemelerde bulundu.

Bin 500 eleman alınacak

Malatya Milletvekili Mehmet Celal Fendoğlu, Kızılay'ın Malatya lojistik merkez ve afet barınma konteyner üretim fabrikasına alınacak elemanlar için Kızılay'ın internet sayfasını takip etmelerini önerdi.

Yeşilyurt'ta örnek proje

Malatya'nın Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, 'Barınma ve beslenme sorunu yaşayan sokak hayvanlarının ihtiyaçlarının karşılanması adına, atık ve kullanılmayan malzemelerden yaptığımız 10 adet kedi ve köpek evlerini ilçemizin muhtelif alanlarına yerleştireceğiz' diye konuştu.

Mart sonu hizmette

AK Parti Malatya Milletvekili Öznur Çalık, Türk Kızılay Afet Barınma Sistemleri Fabrikasının fiziki gerçekleşme oranının yüzde 92'ye ulaştığını ve Mart ayı sonunda faaliyete geçeceğini bildirdi.

Kedi ve Köpek Evler Projesi

Malatya'nın Yeşilyurt ilçesinde korona virüs salgını sürecinde beslenme ve barınma sorunu yaşayan sokak hayvanları için Kedi ve Köpek Evleri projesi hayata geçirildi.

Bir yılda 3 kadın cinayeti

Malatya'da 2020 yılında 3 kadın cinayeti işlenirken, Şiddet Önleme ve İzleme Merkezlerinde (ŞÖNİM) 269 kadına 199 çocuğuyla birlikte barınma hizmeti verildiği açıklandı.

Süreci takip edeceğiz

Malatya Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) Başkanı Oğuzhan Ata Sadıkoğlu, yönetim kurulu üyeleri ile birlikte, eski Vagon Onarım Fabrikası alanında Türk Kızılay tarafından inşaatı devam eden Afet Barınma Sistemleri Fabrikası inşaatında incelemelerde bulundu.

Türkiye'nin en büyüğü yapılıyor

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Malatya'da Kızılay Afet Barınma Sistemleri Fabrikası ile Çadır ve Tekstil Fabrikası inşasının devam ettiği alanı ziyaret ederek çalışmalar hakkında yetkililerden bilgiler aldı. Atıl vaziyetteki Vagon Onarım Fabrikası'nın dönüştürülmesiyle başlayan süreci yakından takip eden Başkan Gürkan, Kızılay'ın yaptığı fabrikaların tamamlanmasıyla Türkiye'nin ve Orta Doğu'nun en büyük merkezinin Malatya'da olacağını söyledi.

2021'de faaliyete geçecek

Kızılay'ın Malatya'da inşaatları süren lojistik merkez ve afet barınma konteyner üretim fabrikaları önümüzdeki yıl faaliyete geçecek.

Kalpleri İzmir'de atıyor

Merkez üssü Elazığ'ın Sivrice ilçesi olan 6,8 büyüklüğündeki depremden etkilenen Malatya'da, evleri yıkılan ve geçici barınma amacıyla konteynerlerde yaşamlarını sürdüren depremzedelerin kalbi, depremin vurduğu İzmir'de atıyor.

Malatya üretim üssü olacak

Malatya'da 30 yılı aşkındır atıl vaziyette bulunan Vagon Onarım Fabrikası alanı, Türk Kızılay'ın dev yatırımı ile barınma sistemlerinin de yapıldığı üretim üssüne dönüşüyor.

Bölgeye güç katacak

Malatya'da 1989'da tamamlanan ancak hiç kullanılmayan atıl vaziyetteki Vagon Onarım Fabrikası ile arazisinde Türk Kızılay tarafından 100 milyon liralık yatırımla inşa edilen Barınma Sistemleri ile Çadır ve Tekstil fabrikaları tamamlandığında afet barınma sistemleri alanında büyük güç katacak.

Ekim’de bitecek

Malatya'da 1989'da tamamlanan ancak hiç kullanılmayan atıl vaziyetteki Vagon Onarım Fabrikası ve arazisinde, Türk Kızılay tarafından 100 milyon liralık yatırımla kurulacak Barınma Sistemleri Fabrikası inşaatında sona yaklaşıldı.

Barınma yerleri oluşturuldu

Malatya'nın Akçadağ ilçesinde kayısı hasadında çalışacak işçiler için barınma yerleri oluşturuldu.

Dev bir tesis olacak

Malatya'da, 1989'da tamamlanan ancak hiç kullanılmayan atıl vaziyetteki Vagon Onarım Fabrikası ve arazisinde, Türk Kızılay tarafından 100 milyon liralık yatırımla kurulacak tesiste barınma sistemleri üretilecek.

İstihdama katkı sunacak

Malatya'da inşaası süren Kızılay Afet Barınma Sistemleri Tesisi'nin Eylül alı sonunda tamamlanarak, Ocak ayı itibariyle üretime başlaması hedefleniyor.

Önemli bir proje

Malatya Valisi Aydın Baruş, Kızılay tarafından eski Vagon Fabrikası yerleşkesinde yapımına başlanan Afet Barınma Sistemleri işletmesinin inşaatını inceledi.

Afet barınma sistemleri üretilecek

Türk Kızılayı tarafından Afet Barınma Sistemleri üretiminin yapılacağı Malatya'da atıl şekilde duran vagon fabrikasında inceleme yapıldı.

İhtiyaçları karşılanıyor

Malatya'da 6,8'lik Sivrice depreminin ardından kısa sürede yapılan çalışmalar ile tamamlanan konteyner evlerden oluşan geçici barınma merkezlerinde 786 aile yaşıyor. Sürekli dezenfekte işlemi yapılan konteyner kentlerde yaşayan depremzedeler zorunlu olmadıkça dışarı çıkmıyor.

Malatya'da taziye çadırı kaldırıldı, hayvanat bahçesi ziyarete kapatıldı

Malatya'da da taziye çadırları kaldırılırken, Hayvanat Bahçesi ile Sokak Hayvanları Geçici Barınma Merkezi vatandaşların ziyaretine kapatıldı.

Depremzedeler konteynerlere yerleşiyor

Merkez üssü Elazığ'ın Sivrice ilçesi olan 6,8 büyüklüğündeki depremden etkilenen Malatya'da evleri yıkılan ve hasar gören vatandaşlar, geçici barınmaları amacıyla konteynerlere yerleşmeye başladı.

Depremzedeler konteyner istedi

Malatya'nın Doğanyol ilçesindeki depremzedeler yaşadıkları panik anlarını anlattı. Dondurucu kış günlerinde çadırlarda barınmaya çalışan depremzedeler, konteyner kent istedi.

Kimse açıkta kalmayacak

Malatya'da depremde evi hasar görüp oturulamayacak olan depremzedelere Konteyner Kent'te barınma imkanı sağlanacak.

Hayvanlar tedavi ediliyor

24 Ocak tarihinde yaşanan deprem sırasında yaralanan hayvanlar, Malatya Büyükşehir Belediyesi Hayvan Barınma Merkezi'nde tedavi ediliyor.

Vali Baruş Doğanyol'da

Malatya Valisi Aydın Baruş, toplu yerleşim imkanı olan kırsal mahallelerde konteyner kurarak barınma ihtiyacını gidereceklerini, olmayan yerlerde de çadır dağıtımına devam edeceklerini bildirdi.

Yurt problemi çözüldü

Malatya'nın Darende İlçesi Bekir Ilıcak Meslek Yüksekokulu'nda eğitim gören kız öğrencilerin yurt ve barınma sorununun, Derende Bekir ılıcak Meslek Yüksekokulu'nu da yaptıran Rönesans Eğitim Vakfı tarafından çözüme kavuşturulduğu bildirildi.

Suriyeli mültecilerden resim sergisi

Malatya Park AVM'de Malatya Valiliği Beydağı Geçici Barınma Merkezinde yaşayan Suriyeli öğrenciler tarafından hazırlanan 'Muhacirden Ensar'a 15 Temmuz 2' temalı resim sergisi açıldı.

Suriyeli çocukları ağırladılar

Yeşilyurt Kızılay Şube, Malatya Valiliği Beydağı Geçici Barınma Merkezinde kalan çocukları ağırladı.

Muhacirden Ensar’a

Malatya Valiliği Beydağı Geçici Barınma Merkezinde yaşayan Suriyeli öğrenciler tarafından Malatya Park AVM'de 'Muhacirden Ensar'a 15 Temmuz 2' temalı resim sergisi açıldı.