Aşure Ikramı Haberleri

Aşure Ikramı Haberleri

Borsa’da aşure ikramı

Malatya Ticaret Borsası tarafından, Muharrem Ayı nedeniyle 2 bin kişiye aşure ikramı gerçekleştirildi. Aşure'ye vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.

İyi Parti’den aşure ikramı

İYİ Parti Malatya Battalgazi İlçe Başkanlığı, parti teşkilatı binası önünde kurduğu stantta, Muharrem Ayı vesilesiyle vatandaşlara aşure ikramında bulundu.

Aşure ikramı

Malatya'nın Hekimhan İlçesi'nden aşure programı düzenlendi.

İYİ Parti'den aşure ikramı

İYİ Parti Malatya Yeşilyurt İlçe Başkanlığı, parti teşkilatı binası önünde kurduğu stantta, Muharrem Ayı vesilesiyle vatandaşlara aşure ikramında bulundu.

Aşure ikramı

Malatya'nın Arguvan İlçe Müftülüğü tarafından Muharrem Ayı dolaysıyla aşure ikramı yapıldı. Konuşmalarda ise birlik ve beraberlik vurgusu yapıldı.

Aşure ikramı

Malatya İnönü Üniversitesi Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığı tarafından üniversite çalışanlarına ve öğrencilere aşure ikram edildi.

Aşure ikramı

Uluslar Arası Diriliş Hareketi Derneği Genel Merkezi, Muharrem ayı dolayısıyla şehitler adına basın mensuplarına ve esnaflara yönelik aşure etkinliği düzenledi.

Başkan gençlerle buluştu

Malatya'nın Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, 'Gençlerle Gönül Buluşmaları' kapsamında Malatya Birlik Vakfı'nın genç üyeleri ile Tarihi Tahtalı Hamam Müzesi'nde bir araya gelerek, gençlere aşure ikramında bulundu.

Aşure etkinliği

Malatya'da Muharrem Ayı dolayısıyla aşure etkinlikleri devam ediyor. Yetimler Kervanı Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği tarafından Muharrem Ayı nedeniyle 3 bin 500 kişilik aşure ikramı yapıldı.

Aşure sevginin ifadesi

Aşure gününün önemine işaret eden Malatya İl Müftüsü Veysel Işıldar, Aşure gününde yapılan ibadetlerin çok makbul olduğunu söyledi. Aşurenin, paylaşmanın, dayanışmanın, birlikteliğin ve sevginin ifadesi, bolluk ve bereketin simgesi olduğunu belirten Işıldar, "Milletimizin komşularına, dost ve akrabalarına yılda iki defa dağıttığı güzelliklerden biri kurban etinden pay verme, diğeri ise aşure ikramıdır" dedi.

Bem-Bir-Sen'den aşure ikramı

Belediye ve Özel İdare Çalışanları Birliği Sendikası (Bem-Bir-Sen ) Malatya Şubesi tarafından Battalgazi Belediyesi Hizmet Binası'nda aşure ikramı yapıldı.

Fidandan sonra aşure

'Bugün Fidan, Yarın Nefes' projesi kapsamında, Malatya'nın Yeşilyurt İlçesinde de fidan dikme programı düzenlendi. Önce fidan dikildi, sonra ise katılımcılara aşure ikramı yapıldı.

MTÜ’den Aşure İkramı

Malatya Turgut Özal Üniversitesi (MTÜ) 2. Geleneksel Aşure etkinliği gerçekleştirildi. Etkinliğin açılışında konuşan Turgut Özal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Aysun Bay Karabulut, Aşurenin milletimizin manevi birlikteliğini kuvvetlendirmeye önemli katkılar sağladığını söyledi.

Aşure ikramı

Battalgazi Belediyesi Engelsiz Yaşam ve Rehabilitasyon Merkezi, Muharrem Ayı dolayısıyla bünyesinde öğrenim ve tedavi gören özel çocuklar ve ailelerine yönelik aşure etkinliği düzenlendi.

Yeşilyurt'tan Aşure ikramı

Yeşilyurt Belediyesi Esma Biltaci Kültür ve Sanat Merkezinde Muharrem Ayı dolayısıyla vatandaşlara aşure dağıtıldı. Vatandaşlara kendi eliyle aşure dağıtan Başkan Çınar, 'Aşure birlik ve beraberliğimizin, paylaşma ve dayanışmamızın simgesidir' dedi.

Bin kişiye aşure ikramı

Battalgazi ilçesi Ataköy Mahalle Muhtarlığı tarafından düzenlenen etkinlikte bin kişiye aşure dağıtıldı.

TSO’dan aşure ikramı

Malatya Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) tarafından Muharrem ayı nedeniyle aşure etkinliği düzenlendi.

Marmara’dan aşure ikramı

Özel Marmara Sağlık Koleji Muharrem ayı nedeniyle aşure etkinliği düzenledi.

Kadın Kolları’ndan aşure ikramı

MHP Malatya Kadın Kolları İl Başkanlığı tarafından düzenlenen aşure programında vatandaşlara aşure ikram edildi.

Yetimler Kervanı’ndan aşure ikramı

Malatya’da Yetimler Kervanı Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği tarafından aşure etkinliği düzenlendi.

Mahalleliden aşure ikramı

Malatya'da 2 mahallenin sakinleri bir araya gelerek pişirdikleri aşureyi vatandaşlara ikram etti.

Büyükşehir’den aşure ikramı

Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından Cuma Namazı sonrası camii cemaatine aşure ikramında bulunuldu.

Cuma çıkışı aşure ikramı

Battalgazi Belediyesi tarafından Cuma Namazı çıkışı, vatandaşlara aşure ikramı yapıldı.

Kent Konseyi’nden aşure ikramı

Malatya Kent Konseyi Kadın Meclisi ve Malatya Kent Konseyi Engelliler Çalışma Grubu ve Engelliler Koordinasyon Şube Müdürlüğü organizasyonunda Muharrem ayı dolayısıyla Sanat Merkezinde aşure konulu bir programı düzenlendi.

Aşure ikramı

Malatya Turgut Özal Üniversitesi, 2018-2019 akademik yılına denk gelen bu haftayı aşure ile karşıladı. Üniversitenin tüm yerleşkelerinde öğrenci ve personele dağıtılan aşurenin, ülke birliğine ve bereketine katkı sağlaması temenni edildi.

MYO’da aşure ikramı

Malatya Turgut Özal Üniversitesi Darende Meslek Yüksek Okulu'nda öğrencilere aşure ikram edildi.

Büyükşehir’den aşure ikramı

Malatya Büyükşehir Belediyesi, muharrem ayı dolayısıyla düzenlediği programında vatandaşlara aşure ikram etti.

Darende'de aşure ikramı

Malatya'nın Darende ilçesinde muharrem ayı dolayısıyla düzenlenen "Balaban 61 Evler Aşure Etkinliği"nde vatandaşlara aşure ikram edildi.

‘Ehl-i Beyt Sevgisi ve Kerbela’

Malatya Büyükşehir Belediyesi Kültür A.Ş tarafından Muharrem ayı dolayısıyla 'Ehlibeyt Sevgisi ve Kerbela' adlı program düzenlendi. 16 yıldır geleneksel olarak yapılan “Ehlibeyt Sevgisi ve Kerbela” programının bu yılki konukları şair-yazar Serdar Tuncer, Irak’tan Seyyid Hayder El Musavi ve Sanatçı Ender Balkır oldu. Girişte aşure ikramının yapıldığı program, Kuran’ı Kerim tilaveti ile başladı.

Malatya'da aşure ikramı

Malatya Hacı Bektaş-ı Veli Kültür Merkezi Vakfı tarafından Muharrem ayı dolayısıyla aşure etkinliği düzenlendi.