Arguvan Ziraat Odası Başkanı Haberleri

Arguvan Ziraat Odası Başkanı Haberleri

Maliyetler bel büküyor

Arguvan Ziraat Odası Başkanı Turan Aslantürk, doğal afetler, ithal edilen tarım ürünleri ve artan maliyetlerin üreticinin belini büktüğünü çiftçilerin, Tarım Kredi Kooperatifi, Ziraat Bankası gibi birçok kuruluşa olan borcunu ödeyemez duruma geldiğini söyledi. Aslantürk, ‘Turizmcinin, sanayicinin yardımına yetişen devletimiz sesimizi duyup, sorunlarımıza bir çare bulsun’ dedi.

Çiftçiyi borçtan kurtarın

Çiftçinin sorun ve sıkıntılarıyla ilgili değerlendirmelerde bulunan Arguvan Ziraat Odası Başkanı Turan Aslantürk, Ülkemizde çiftçilerin faydalanabileceği aynı zamanda uzun vadede ayakları yere basan iyi bir tarım politikamız olması gerektiğini söyledi. Aslantürk, Çiftçilerimizi borç batağından kurtarıp üretime yönlenmesi için ivedilikle var olan borçlarını 5 yıl faizsiz yapılandırılması gerekli ki çiftçi mazot, gübre ve tohum alabilsin" dedi.

Kuraklık etkili oldu

Arguvan Ziraat Odası Başkanı Turan Aslantürk, Arguvan’lı çiftçilerin kuraklığa dayanıklı ürünler ekerek ekonomilerini canlı tutmayı amaçladıklarını söyledi. Yeterli yağış almayan Arguvan’da kuraklık etkili oldu.