Araç Sayısı Haberleri

Araç Sayısı Haberleri

Malatya bölgenin araç lideri

Malatya, 186 bin 997 kayıtlı araç sayısı ile bölgenin lideri durumunda.

Bölgede en fazla araç Malatya’da

Bölgede en fazla trafiğe kayıtlı araç sayısı Malatya’da bulunuyor.

Malatya'da araç sayısı artıyor

Malatya'da trafiğe kayıtlı araç sayısı Kasım 2019 itibariyle 217 artış göstererek 176 bin 392'ye ulaştı.

Malatya'da araç sayısı arttı

Malatya'da trafiğe kayıtlı araç sayısı, bir önceki aya göre 448 adet artış göstererek 175 bin 187'ye ulaştı.

Hani araç sayısı yeterliydi

Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’ın, “Belediyenin 450 tane kendi aracı var bu araçlar Malatya’ya yeter” sözlerine rağmen MASKİ’nin araç ihalesine çıkacak olmasını eleştiren Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Malatya İl Başkanı Enver Kiraz, “Araç sayısı fazlaydı neden ihaleleri fes ettin, şimdi neden bu kadar araç için ihale yapıyorsun?” dedi.

Araç sayısı arttı

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), 2019 yılı Haziran ayı motorlu kara taşıtları verilerini açıkladı. Buna göre, Malatya ilinde 2019 Haziran ayı sonu itibariyle trafiğe kayıtlı toplam motorlu taşıt sayısı bir önceki aya göre 100 artarak 174 bin 739' a ulaştı.

Araç sayısı arttı

Malatya’da 2019 Mayıs ayı sonu itibariyle trafiğe kayıtlı toplam motorlu taşıt sayısının bir önceki aya göre 285 artarak 174 bin 639'a ulaştığı bildirildi.

Araç sayısı, makam mevki gözetilmeksizin azaltılmalı

MHP Malatya İl Başkanı Ramazan Bülent Avşar, kamuda araç tasarrufu kararı ile ilgili olarak, "Araç sayısının makam ve mevki gözetmeksizin azaltılması gerekiyor" dedi.

Trafik sorunumuz var

Malatya Minibüsçüler ve Umum Servisçiler Odası Başkanı Mesut İnce, Malatya’nın en büyük sorunlardan birinin de 170 bine varan araç sayısı ile trafik sorunu olduğunu söyledi.