Altyapı Çalışmaları Haberleri

Altyapı Çalışmaları Haberleri

Arapgir’de çalışmalar hızlandı

Malatya'nın Arapgir Belediyesi tarafından ilçe genelinde başlatılan kilit parke taşı ve altyapı çalışmaları aralıksız sürüyor.

Altyapı için mal alınacak

Kahta Belediye Başkanlığı, altyapı çalışmaları için mal alacağını duyurdu.

Cezmi Kartay'a neşter

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, MASKİ Genel Müdürlüğü tarafından Cezmi Kartay Caddesinde başlatılan altyapı çalışmalarını yerinde inceledi. Başkan Gürkan, 'Cezmi Kartay Caddesindeki altyapı çok eski olduğundan dolayı ciddi sorunlar yaşanmaktaydı. Bu çalışmamızla bu sorunlar giderilmiş olacak' dedi.

Altyapı çalışmalarını inceledi

Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü tarafından Battalgazi İlçesi Akpınar Mahallesi Cezmi Kartay Caddesi'nde içme suyu şebeke yenileme ve abone bağlantı çalışmalarına devam ediliyor.

Kızılay üretim tesisine ziyaret

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, atıl durumda olan Eski Vagon Onarım Fabrikası alanının Kızılay tarafından devralınması sonrasında Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan yol ve altyapı çalışmalarını yerinde inceleyerek açıklamalarda bulundu.

Yol yapım çalışmaları sürüyor

Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından yol ve altyapı çalışmaları yoğun bir şekilde sürdürülüyor. Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Fahri Kayahan ile Altın Kayısı bulvarlarını birbirine bağlayan Şehit Sami Kıbrız Caddesinde yapılan düzenleme çalışmalarını yerinde inceledi.

Yatırımları yerinde inceledi

Malatya Büyükşehir Belediyesi Akçadağ ilçesinde yoğun mesaide. Havaların mevsim sıcaklığına gelmesi, salgın sürecinde hayatın normale dönmesiyle birlikte Büyükşehir Belediyesi, saha çalışmalarına hız verdi. Akçadağ'da MASKİ Genel Müdürlüğü altyapı çalışmaları, Büyükşehir Belediyesi ise yol çalışmaları yapıyor.

Başkan Gürkan, yol çalışmalarını inceledi

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, mevcut çevre yolunun yapıldığı 1976 yılından sonra doğu-batı istikametinde ilk defa alternatif bir yol açıldığını söyleyerek, 'Şehrin batı yakasındaki trafik sıkışıklığını rahatlatacak 4.7 kilometre uzunluğundaki yol projesinde açma çalışmalarını tamamlayıp, asfalt öncesi altyapı çalışmalarına ise devam ediyor' dedi.

6 milyon TL hibe

İller Bankası, Elazığ'da meydana gelen 6.8’lik depremden zarar gören vatandaşların acil ihtiyaçları ile hasar gören altyapı çalışmalarının onarımı için Malatya’ya toplamda 6 milyon TL hibe desteğinde bulundu.

TOKİ yolunda çalışmalar sürüyor

Toki yolunu etaplar halinde yapan Büyükşehir Belediyesi 600 metrelik birinci etapta viraj düzeltmeleri, kısmi genişletme, dolgu ve kot düşürme çalışmalarını büyük oranda tamamladı. Asfalt öncesi altyapı çalışmaları yapılan cadde de son olarak asfalt serimi yapılacak.

Yazıhan’da 5 mahalleye altyapı

Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü Yazıhan İlçesi İriağaç, Akyazı, Şefkiçiftliği, Boztepe ve Sinan Mahallesi’nde toplam 3 bin 890 metrelik altyapı çalışmalarını tamamladı.

Salıcık’a içmesuyu hattı

Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü Hekimhan İlçesi Salıcık Ortabağ’da 8 bin metrelik içmesuyu altyapı çalışmalarını tamamladı.

Altyapısı yenilendi

Malatya Büyükşehir Belediyesine tarafından Gündüzbey Mahallesinde yenilenen altyapı çalışmaları sonrası asfalt serim işlemi başlandı. Gündüzbey Mahalle Muhtarı Mehmet Balta, “Malatya Büyükşehir Belediyesine mahallemize yaptıkları hizmetler için teşekkür ediyoruz” dedi.

Cirikpınar asfaltlanıyor

Battalgazi Belediyesi tarafından Cirikpınar Mahallesinde yenilenen altyapı çalışmaları sonrası asfaltlama işlemi yapılmaya başlandı. Cirikpınar Mahalle Muhtarı Öztürk Dağdelen, “Battalgazi ve büyükşehir belediyesine mahallemize yaptıkları bu hizmetler için teşekkür ediyoruz” dedi.

Altyapı tamamlandı

Malatya Büyükşehir Belediyesi Arapgir ilçesinin en önemli grup yollarından biri olan Sipahiuşağı-Konducak-Çakırsu-Bostancık-Boğazlı grup yolunda genişletme ve asfalt öncesi yol altyapı çalışmalarını tamamladı.

Altyapı yenilendi

Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon idaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü şehir genelinde kanalizasyon altyapı çalışmalarına devam ediyor. Çalışmalar kapsamında Arapgir ilçesi Konducak Mahallesi’ne 5 bin 400 metrelik kanalizasyon şebeke hattı yapıldı.

Büyükşehir Arguvan’da çalışıyor

Malatya Büyükşehir Belediyesi ilçelerdeki yatırım ve hizmetlerini sürdürüyor. Bu kapsamda Arguvan’da yeni yol açma, yol genişletme ve yol altyapı çalışmaları yapılıyor.

Altyapı çalışmaları sürüyor

Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, Yeşilyurt İlçesi Şahnahan Mahallesi’nde sürdürdüğü 96 kilometrelik içmesuyu ve kanalizasyon altyapısı yapım çalışmalarında 3500 metrelik bölümü tamamladı.

2019’da doğalgaz kullanabilecekler

Malatya'nın Darende ilçesinde doğalgaz altyapı çalışmalarının tamamlanmak üzere olduğu bildirildi.

Arapgir’e kanalizasyon hattı

Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon idaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü şehir genelinde kanalizasyon altyapı çalışmalarına devam ediyor. Çalışmalar kapsamında Arapgir ilçesi Konducak Mahallesi’e 5 bin 100 metrelik kanalizasyon şebeke hattı yapılıyor.

Artık kesinti olmayacak

Fırat Elektrik Dağıtım A.Ş., kurumların altyapı çalışmalarından kaynaklı elektrik kesintilerini ortadan kaldırmak amacıyla yeraltı kablo tespit çalışmalarına devam ediyor.

Su sorunu çözülecek

Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, Darende ilçesinde içme suyu altyapı çalışmalarına devam ediyor.

Altyapı çalışmaları sürüyor

Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü Arapgir ilçe merkezinde 171 kilometrelik içmesuyu ve kanalizasyon altyapısı inşa çalışmalarını sürdürüyor.

Altyapı çalışmaları sürüyor

Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, Arapgir ilçesi Düzce ve Budak mahallelerindeki içme suyu altyapı çalışmalarını sürdürüyor.

10 km kanalizasyon hattı

Malatya Su ve Kanalizasyon İdaresi tarafından Darende'nin Irmaklı Mahallesi'nde altyapı çalışmalarına başladı.

Altyapı tamamlandı

Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, Akçadağ merkezde gerçekleştirdiği 12.8 milyon TL değerinde, 78 bin metrelik içmesuyu ve kanalizasyon altyapı çalışmalarını tamamladı.

Güzel işler yapılıyor

Malatya Büyükşehir Belediyesi Kuluncak ilçesine yaptığı yatırım ve hizmetlerle Kuluncak’ı Malatya’ya yakınlaştırıyor. Büyükşehir Belediyesi Kuluncak ilçesinde Soğuk Hava Deposu, Kayısı Çekirdeği Kırma Eleme Tesisi’nin temelini atıp, yol altyapı çalışmaları ve Kuluncak İlçe Meydanı düzenleme projelerinin de açılışlarını yaptı.

Eski hatlar yenilendi

Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ), Güney Kuşak Yolu kapsamında Gönültaş Caddesi'nde içmesuyu altyapı çalışmalarını tamamladı.

Altyapı yenilendi

Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, Akçadağ ilçesi Bahri Mahallesi’nde 5,7 milyon lira tutarındaki 47 kilometrelik içmesuyu ve kanalizasyon altyapı çalışmalarını tamamladı.

Altyapı çalışmaları sürüyor

Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, Samanköy, Kendirli ve Suluköy’de 4 kilometrelik içmesuyu alt yapı çalışmalarını sürdürüyor.