Aliya Haberleri

Aliya Haberleri

Halay pahalıya patladı

Malatya'nın Yeşilyurt ilçesi'nde bir düğünde halay çeken damat ve beraberindeki 6 kişiye sosyal mesafe kurallarını ihlal ettiği gerekçesiyle para cezası uygulandı.

Halı Dokuma kursuna yoğun ilgi

Malatya'nın Akçadağ İlçesinde, el dokuma halıya ilgi gösterilip, kadınlar kurs görerek, hem halı dokumayı öğreniyor, hem de bütçelerine katkıda bulunuyor.

Hepimizin derdi hizmet

Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, sivil toplum kuruluşlarına yönelik istişare ziyaretlerine Ticaret ve Sanayi Odası'nı ziyaret ederek devam etti. TSO Başkanı Oğuzhan Ata Sadıkoğlu'nu ziyaret eden Başkan Güder, 'Hepimizin ortak bir gayesi var. O da halka hizmet, Hak'ka hizmet, Malatyalıya hizmet, Malatya'da ticareti daha çok canlandırmak, Malatya'daki insanların yaşam kalitesini biraz daha yukarıya çıkarmak' dedi.

İlk müdahale vekillerden

Ölümlü kazaya denk gelen Ak Parti Malatya Milletvekilleri yaralıya ilk müdahaleyi yaptı.

Erdoğan Malatya’da

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, 19’uncu kez Malatya’da olacak. AK Parti Malatya Milletvekili Öznur Çalık, mitinge tüm Malatyalıları davet ederek, “Malatyalı hemşerilerimiz, vatandaşlarımız Malatyalıya yakışır bir tavırla bir kez daha Cumhurbaşkanımızı bağrına basacak” dedi.