Ali Yiği Haberleri

Ali Yiği Haberleri

Köpek saldırılarından sergi açtı

Tecde Mahallesi Muhtarı Ali Yiğit, son günlerde artan başıboş sokak köpek saldırılarına dikkat çekmek için sokak köpek saldırı haberlerini içeren haber ve fotoğraf sergisi açtı. Muhtar Yiğit, başıboş sokak köpek saldırı haberlerini fotoğraf sergisi ile gündeme taşıyıp daha sonra katalog halinde TBMM' ye göndereceğini söyledi.

'Şimdi çıkıp gelecek gibi'

Malatya’nın Yeşilyurt İlçesi Tecde Mahalle Muhtarı Ali Yiğit, Malatya’nın sevilen yüzü Mersedes Kadir’in birinci yıl dönümü vesilesi Kadir’in annesini ziyaret etti. Annesi Sıddı Zeynep Kaydı, “Fatih'im sanki şuradan şimdi çıkıp gelecek gibi öldüğüne inanamıyım” dedi.

Kim dur diyecek

Yeşilyurt İlçesi Tecde Mahalle Muhtarı Ali Yiğit, Tecde Mahallesi Kayalık mevkiinde yol kenarına 15 gün içerisinde 4 defa tıbbi atık bırakıldığını belirterek, "Yol kenarlarına atılan hastane tıbbi atıkları insan sağlığını tehdit etmeye devam ediyor. Tehdide, kim dur diyecek" dedi.

Köpekler saldırdı

Malatya’da başıboş sokak köpeklerinin saldırısına uğrayan kadın yaralandı.

Hizmet alamıyoruz

Yeşilyurt ilçesi Tecde Mahallesi Sırça Sokak'ta bulunan kanalizasyon borusu yaklaşık 5 ay önce patladı. 5 aydır kanalizasyon suyunun açık sulama kanalına aktığı çözüm için Büyükşehir Belediyesine defalarca başvurduklarını dile getiren sokak sakinleri, yetkililerin geldiğini ancak sorunun çözülemediğini söylediler. Kanalizasyon kokusundan ve çevreye yaydığı mikroplardan kurtulmak istediklerini belirten sokak sakinleri, belediyenin hizmet için olduğunu ancak hizmeti göremediklerini soruna bir çözüm bulunmasını istiyor.

Senin de bir tuğlan bulunsun

Malatya merkez ilçe Yeşilurt Tecde Mahallesi'nde temeli atılan Altınkaşık Cami için, 'Senin de bir tuğlan bulunsun' kampanyası başlatılırken, Muhtar Ali Yiğit kampanyaya destek istedi.

Muhtardan ilginç Covid-19 ilanı

Malatya Yeşilyurt Tecde Mahallesi Muhtarı Ali Yiğit, son günlerde artan yeni tip korona virüs (Covid-19) vakalarına dikkat çekmek için muhtarlık bürosuna ilginç yazılarla uyarı ilanları astı.

Mersedes Kadir kitabı çıktı

Malatya'da gününü "araba" zannettiği sopanın üzerinde geçiren ve 18 Nisan'da hayatını kaybeden "Mercedes Kadir" lakaplı 36 yaşındaki Fatih Kaydı'nın hayatı ve anıları kitaba aktarıldı.

Mersedes Kadir'in hayatı kitaplaştırıldı

Geçtiğimiz günlerde yaşamını yitiren Malatya'nın sevilen simalarından olan Mersedes Kadir'in hayatı kitap haline getirildi.

Vefatı yasa boğdu

Malatya'da gününü "araba" zannettiği sopanın üzerinde geçiren ve 18 Nisan'da hayatını kaybeden "Mercedes Kadir" lakaplı 36 yaşındaki Fatih Kaydı, kentte 7'den 70'e herkesin gönlünde taht kurdu.

Whatsapp hattı oluşturulsun

Malatya Yeşilyurt Tecde Mahalle Muhtarı Ali Yiğit, ikinci ekonomik paketten faydalanacak olan vatandaşlar için whatsapp hattı oluşturulması gerektiğini belirterek, müracaatların bu hat üzerinden yapılması halinde ihtiyaç sahibi vatandaşlar kolaylıkla müracaatlarını yapabileceğini söyledi.

Muhtardan ücretsiz maske

Malatya merkez ilçe Yeşilyurt Tecde Mahallesi Muhtarı Ali Yiğit korona virüs talep artışı yaşanan maskeyi ücretsiz dağıttı.

Nakdi yardımlar olmalı

Malatya’nın Yeşilyurt İlçesi Tecde Mahalle Muhtarı Ali Yiğit, ‘Biz Bize Yeteriz Bağış Kampanyası’nın güzel bir kampanya olduğunu belirterek, bağışların mağdur vatandaşlara ayni yardım değil de nakdi yardım olarak yapılması mağduriyetleri bir nebzede olsa gidereceğini belirtti.

Belediyeler yetersiz kaldı

Yeşilyurt İlçesi Tecde Mahalle Muhtarı Ali Yiğit, yoğun kar yağışı sebebi ile kapanan yolların açılmasında belediye araçlarının yetersiz kaldığını belirterek, vatandaşların yoğun şikayetleri karşısında telefonlara yetişemediklerini söyledi.

Temizlik kime ait!

Tecde ve Çilesiz Mahalle Muhtarları, Altınkayısı Bulvarı ve Mıhlıdut Caddesi’nde temizlik yapılmadığından şikayetçi. Muhtarlar, Büyükşehir Belediyesi’nin ‘Meclis kararı var’ diye temizlik yapmadığını, Yeşilyurt Belediyesi’nin ise, ‘Ana Caddelerin Büyükşehir Belediyesi’ne ait’ olduğunu ileri sürerek, bulvarda bir aydır temizlik yapılmadığını ifade etti.

Milli ruh önemli

Türkiye Muhtarlar Federasyonu Malatya Şubesi Yönetim Kurulu üyesi ve Basın Sözcüsü Tecde Mahalle Muhtarı Ali Yiğit, Muhtarlar camiası olarak Barış Harekatına destek verdiklerini açıkladı.

Muhtardan çöp poşetli tepki

Çevre duyarlılığı ile tanınan ve birçok çevre projelerine katkı sunan Tecde Mahalle Muhtarı Ali Yiğit, 21 Eylül Dünya Temizlik gününde çöp poşetine girerek çevre kirliliğine dikkat çekti.

Belirsizlik sürüyor

Belediyeler arasında iş bölümündeki belirsizlik muhtarları ve vatandaşları zor durumda bırakıyor.

Bürokrasiyi aşamadık!

Malatya’nın Yeşilyurt İlçesi Tecde Mahallesi Muhtarı Ali Yiğit, bürokrasi ve bürokratik engellerden dolayı hizmetlerin aksadığını söyledi. Horata Çayı’na korkuluk talep ettiklerini belirten Yıldırım, “Yüzlerce imza topladık, yirmiye yakın dilekçe vermemize rağmen, beş yıldır bürokrasi engelini aşamadık. Herkes topu bir başkasına atıyor” dedi.

Öğrenciler serayla tanıştı

Yeşilyurt İlçesi Esma Biltacı Kültür Merkezi Kur’an Kursu öğrencileri, Yeşilyurt Belediyesinin ‘Yeşil Gıda Seracılık’ projesi kapsamında hayata geçirilen serada, sebze ve meyveleri dalından kopartarak farklı bir lezzet tattı.

Yiğit mazbatasını aldı

31 Mart yerel seçimlerinde mahallelerde seçilen muhtarlar mazbatalarını alarak görevlerine başladı. Tecde Mahalle Muhtarı ve gazetemizin köşe yazarı Ali Yiğit, 6 adayın yarıştığı Tecde Mahallesinde ikinci dönem muhtarlığı kazanarak mazbatasını aldı.

Seçmen listeleri askıda

Tecde Mahallesi Muhtarı Ali Yiğit, Yeşilyurt ve Battalgazi ilçesinde beldeden mahalleye dönüşen beldelerin olduğunu ve bu beldelerde seyyar sandık uygulamasının olmaması durumunda buralarda yaşayan yatağa bağlı vatandaşların oy kullanma hakkını kaybedeceğini söyledi.

Yiğit tekrar seçildi

Malatya Valiliği ve Battalgazi Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma Vakfı'nda, 2019 Mütevelli Heyet Seçimleri gerçekleştirildi. Heyete, Kernek Muhtarı Metin Türkoğlu ve Tecde Muhtarı Ali Yiğit yeniden seçildi.

Camiye yardım

Tecde Mahalle Muhtarı Ali Yiğit, Tecde Fidanlık Caminin yapımı için hayırsever vatandaşlara çağrıda bulundu.

Engelliye rapor eziyeti bitiyor

Sağlık Bakanlığı, milyonlarca kişiyi ilgilendiren engelli raporlarıyla ilgili yeni bir düzenleme yaptı. Tecde Mahalle Muhtarı Ali Yiğit, Sağlık Bakanlığı’nın engellilere yönelik süreli raporunu sürekli hale getiren düzenlemesinin gecikmiş bir düzenleme olduğunu söyleyerek, yapılan yeni düzenlemenin milyonlarca engelliyi sevindirdiğini ifade etti.

Mahalle düğünlerini özlüyoruz

Malatya’da kentsel dönüşümle birlikte kaybolan mahalle kültürünün yanı sıra mahalle düğünleri de tarihe karışıyor. Tecde Mahalle Muhtarı ve gazetemizin köşe yazarı Ali Yiğit, geleneksel olan mahalle düğünlerinin yerini düğün salonlarına bıraktığını söyledi.

Seçmen listeleri askıya çıktı

24 Haziran’da yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı ve 27. dönem milletvekilliği erken genel seçiminde oy kullanacak seçmenlerin yer aldığı listeler mahalle muhtarlıklarında askıya çıkartıldı. Seçmen listesinde ismi olmayan vatandaşlara uyarıda bulunan Tecde Mahalle Muhtarı Ali Yiğit, listelerin bugün itibariyle askıya çıkartıldığını ve 12 Mayıs’a kadar asılı olacağını söyledi.

Gençler İyilik’te buluşuyor

Tecde Mahalle Muhtarı Ali Yiğit, Tecde Muhtarlığı olarak, ‘Gençler İyilik Noktasında Buluşuyor’ projesi başlattıklarını söyledi.