Ali Evren Haberleri

Ali Evren Haberleri

Evren’e plaket

Malatya Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanlığına (MESKKK) yeniden seçilen Ali Evren’e Malatya’daki oda başkanları hayırlı olsun ziyaretinde bulunup plaket takdim ettiler.

Güder'den Evren'e ziyaret

Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, Ahilik Haftası ve geçtiğimiz aylarda Olağan Genel Kurulu sonrası yeniden başkanlığa seçilen Malatya Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Ali Evren'i ziyaret etti.

Esnafı gezdiler

Malatya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (MESOB) Başkanı Şevket Keskin, Malatya Esnaf ve Sanatkarlar Kredi kefalet Kooperatifi Başkanı Ali Evren ile esnaf odası başkanları birlikte Turgut Temelli Caddesi, Bakırcılar Çarşısı ve Niyazi Mısri Caddesinin girişindeki esnafları ziyaret ettiler.

Aşı olun çağrısı

Malatya Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Ali Evren, vatandaşları ve esnafları aşı olmaya davet ederek, 'Vakaların artış göstermesi ile esnaflarımız tekrar kapama korkusu ile karşı kaşıya gelmesi esnaflarımız için büyük bir sıkıntı olacaktır' dedi.

'Faizsiz 100 bin TL istiyoruz'

AK Parti Malatya Milletvekili ve MKYK Üyesi Öznur Çalık, Malatya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (MESOB) Başkanı Şevket Keskin ve oda başkanlarını ziyaret ederek, bir araya geldi. Yapılan toplantının  ardından esnaf ziyaretinde bulunuldu.

Esnafa sicil affı

Yeniden Yapılandırma, Vergi ve Matrah Artırımı, Kredi Sicil Affı Getiren Kanun Resmi Gazete'de yayımlandı. Malatya Esnaf Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Ali Evren, sicil affının çıkmasının esnaf ve sanatkarlar için önemli bir gelişme olduğunu, esnaf ve sanatkarların bankalarda da daha rahat kredi kullanılmasının önünün açıldığını söyledi.

'Sicil affı son 5 yılı kapsamalı'

Malatya Esnaf Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Ali Evren, takibe düşen esnaf için sicil affı talep ederek, ‘Sicil affı konusu torba yasada. Bugün yarın inşallah çıkacak. Temennimiz en az geriye doğru 5 yılı kapsaması. Deprem oldu arkasından pandemi geldi. Bu en az 5 yıl geriyi kapsamalı ki, burada aş, iş devam etsin’ dedi.

Esnaf mutlu

Malatya Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi (MESKKK) Başkanı Ali Evren, pandemiden dolayı 1 yıldan fazla işyerleri kapalı olan yada kısıtlaması olan bazı meslek kollarının faaliyetlerini 17 Mayıs itibari ile kısmi olarak normalleştirilmesi esnafları mutlu ettiğini söyledi.

Bu nasıl müttefiklik

Malatya Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi (MESKKK) Başkanı Ali Evren, ABD Başkanı Joe Biden'in 1915 yılıyla ilgili açıklamalarını kabul edilemez olarak nitelendirdi. Evren, "Yeri gelince Türkiye müttefikimiz, bu nasıl müttefiklik bir avuç ermeni lobisinin sözü ile soykırım diyorsunuz. Ecdadımız her zaman mazlumun yanında yer almıştır" dedi.

Bin 400 esnafa faizsiz kredi

Malatya Esnaf ve Sanatkar Kredi ve Kefalet Kooperatifi (ESKKK) Başkanı ve TESKOMB Denetim Kurulu Üyesi Ali Evren, kooperatif olarak 2020 yılında Malatya'da, bin 400 esnaf ve sanatkara 78 milyon faizsiz kredi kullandırdıklarını söyledi.

Yeni sanayi sitesi kaçınılmaz

Malatya Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi (ESKKK) Başkanı Ali Evren, Malatya'da 40-50 yıl önce yapılan sanayi sitelerinin artık esnaf ve sanatkar camiasının ihtiyacı karşılayamadığını, esnaf ve sanatkârların çalışma alanlarına dar geldiğini belirterek, "Büyüyen ve gelişen Malatya için yeni sitelerinin kurulması artık kaçınılmaz olmuştur" dedi.

Esnaf kredi istiyor

Malatya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (MESOB) Başkanı Şevket Keskin, “Esnafın nefes alabilmesi için 100 bin TL kredi verilmeli” dedi.

Esnafın sorunları konuşuldu

Malatya Esnaf ve Sanatkar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı ve TESKOMB Denetim Kurulu Üyesi Ali Evren, pandemiden etkilenen esnafların sorunlarının çözülmesi için istişare toplantısı yapıldığını ifade etti.

Birlik içerisinde şehri yönetiyoruz

Esnaf Sanatkar Kredi Kefalet Kooperatifi (ESKKK) Başkanı Ali Evren ve Yönetim Kurulu Üyesi Orhan Özbek, Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan'ı makamında ziyaret ederek bir süre görüştüler. ESKKK Başkanı Ali Evren, 2021 yılında yapacağı hizmet ve yatırımlarda Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan'a başarılar diledi.

Ara eleman sayısını artırmalıyız

Malatya Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi (ESKKK) Başkanı Ali Evren, hükümetin esnaflar için verdiği desteklerden yararlanılması gerektiğini belirterek, Ülkemizin kanayan yarası olan mesleki ara eleman sayısı ile ilgili de çalışmalar yapılarak ara eleman sayısını artırmalıyız' dedi.

Azerbaycan'a destek

Malatya Esnaf Kredi Kefalet Kooperatifi binasını Azerbaycan Bayrakları ile donatırken, Başkan Ali Evren, 'İki devlet tek millet olan Azerbaycan'ın haklı olan davalarında esnaf ve sanatkarlar olarak her zaman yanlarınızdayız' dedi.

Tek kuruş yardım edilmedi

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Malatya İl Başkanı Enver Kiraz, ülkemizin ağır bir salgın sürecinden geçtiğini, tüm yurttaşların bu süreçten olumsuz etkilendiğini belirterek, en ciddi sıkıntıyı yaşayan kesimlerin başında esnafların geldiğini söyledi. Kiraz, salgın döneminde 700 bin esnafın dükkanını kapatırken iktidarın, sosyal devlet olarak esnafa karşılıksız olarak tek kuruş yardımda bulunmadığını söyledi.

Meslek okullarını teşvik edin

Malatya Esnaf ve Sanatkârlar Kredi Kefalet Kooperatifi (ESKKK) Başkanı Ali Evren, 8 yıllık eğitim sistemi nedeniyle, mesleki okullar ile çıraklık okullarının kapanma noktasına geldiğini söyledi. Covid-19 sürecinde teknik liselerin öneminin bir kez daha anlaşıldığına dikkat çeken Evren, "Nitelikli iş gücü oluşturulması için öğrencilerimizi Mesleki teknik okullara teşvik etmeliyiz" dedi.

Devlet esnafa bakmadı

Hafta başında tekrar genel başkan yardımcılığı görevine getirilen Veli Ağbaba, Malatya’daki ilk ziyaretlerini esnaf ve sanatkar temsilcilerine gerçekleştirdi. Ağbaba, Pandemi döneminde büyük kriz yaşayan esnafların sıkıntılarını dile getirerek, “Esnaf 40 yıl devletine baktı ama devlet 40 gün esnafına bakamadı” dedi.

Herkes mağdur oldu

Malatya Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi (ESKKK) Başkanı Ali Evren, ' 15 Temmuz 2016 tarihinde yapılan darbe girişiminde halkımız, esnaf ve sanatkarlarımızın mağdur duruma düşmüştür. Hatta birçok esnaf ve sanatkrlarımız ekonomik yönden zarar uğramıştır' dedi.

Malatya ESKKK Başkanı Ali Evren 'sicil affı' istedi

Esnafa sağlanan kredi desteğinden ötürü devlete teşekkür eden Malatya Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi (ESKKK) Başkanı Ali Evren, tüm esnafların kredi imkanlarından faydalanabilmesi için sicil affı getirilmesini talep etti.

Evren esnafa sicil affı istedi

Malatya Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi (ESKKK) Başkanı Ali Evren, depremzede esnaflara sicil affı istedi.

Binalar iyi incelenmeli

Malatya Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi (ESKKK) Başkanı Ali Evren, 'Birinci derecede deprem bölgesi olan Malatya'da, yeni yapılacak olan binaların belediye ve yapı denetim firmaları tarafından detaylı bir şekilde incelenmelidir' dedi.

Evren Şeker Fabrikası'nda

Malatya Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi (ESKKK) Başkanı Ali Evren, beraberindeki heyet ile birlikte Malatya Şeker Fabrikasını ziyaret ederek, fabrika yöneticileriyle pancar ve şeker üretimi hakkında fikir alıverişinde bulundu.

Faizler düştü

Malatya Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi (ESKKK) Başkanı Ali Evren, hazine destekli esnaf kredisinde faizlerin yüzde 4,5'e indirildiğini açıkladı. Evren, ayrıca 2019 yılında Malatya'da esnaf ve sanatkarlara 63 milyon 497 bin TL kredi kullandırıldığını da söyledi.

SGK binası yetersiz

Malatya Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi (ESKKK) Başkanı Ali Evren, Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Malatya İl Müdürlüğü binasının günümüz şartlarında artık yetersiz kaldığını belirterek, yeni bir yere taşınması gerektiğini söyledi.

100 bin TL'ye sıfır faiz

Malatya Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı, TESKOMB Denetim Kurulu Ali Evren Halk Bankasından kullandırılan kooperatif kredilerinde yıllık yüzde2 olan banka komisyonunun 100 bin TL'ye kadar yüzde 0, 100 bin TL üzerindeki tutarlar için ise yüzde 1 faiz uygulanacağını söyledi.

Bölge temizlenecek

Malatya Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi (ESKKK) Başkanı Ali Evren, Barış Pınarı Harekatı'nı değerlendirerek, Dua ediyoruz ki, 5 günlük çekilme süreci sonunda bölge teröristlerden temizlenecek ve Türk Silahlı Kuvvetleri de böylece Barış Pınarı Harekatını devam ettirmeyecektir' dedi.

Abdulkadir Akgül'e plaket

Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri Birlikleri Merkez Birliği Genel Başkanı (TESKOMB) Abdulkadir Akgül, ESKKK Başkanı Ali Evren'i ziyaret etti.

Sabır tavsiye etti

Esnaflardan kredi konusunda sabırlı olmalarını isteyen Malatya Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi (ESKKK) Başkanı Ali Evren, “Şartlar uygun olduğu takdirde esnaflarımız, ileriki zamanlarda kredilerini alabilecekler” dedi.