Akçadağ Kömbesi Haberleri

Akçadağ Kömbesi Haberleri

Akçadağ Kömbesi tescillendi

Malatya'nın Akçadağ ilçesinde lezzeti ve tadıyla yöresel bir yemek olan 'Akçadağ Kömbesi' artık coğrafi işaret belgesi ile yörenin tescilli bir ürünü oldu.

'Büyüleyici Vadiyi Seyrediyorum'

Akçadağ Belediyesi ile Fırat Kalkınma Ajansı (FKA) arasında 'Büyüleyici Vadiyi Seyrediyorum 2' projesinin imza töreni düzenlendi. Akçadağ Belediye Başkanı Ali Kazgan, projenin tamamlanmasıyla birlikte vadi adrenalin tutkunlarının daha fazla rağbet edeceği turizm ve ziyaret eden sporcuların artacağı bir çekim merkezi haline dönüşeceğini söyledi.

Kömbeli ziyaret

Akçadağ Belediye Başkanı Ali Kazgan'dan ziyaret ettiği 7. Ana Jet Üs Komutanı Albay Zeki Koltukoğlu'na Coğrafi İşaret Belgesi alınan yöresel lezzetlerden Akçadağ Kömbesi ikramında bulundu.

Başvuru sonucu olumlu

Malatya'nın Akçadağ ilçesinde yöresel lezzetler arasında yer alan 'Akçadağ Kömbesi' için Türk Paten ve Marka Kurumuna yapılan başvuru sonucu olumlu sonuçlandı. Resmi gazetede yayımlanan karar ile Resmi Coğrafi İşaret ve Geleneksel Ürün adı Bülteninde yer alan Akçadağ Kömbesinin yakın zamanda tescilleneceği öğrenildi.