Ahmet Kaya Haberleri

Ahmet Kaya Haberleri

'İki Gözüm Ahmet'

Ahmet Kaya'nın hayatından kesitleri konu alan İki Gözüm Ahmet' filmi, Malatya'da da sinemaseverlerle buluştu.

Akıbetimiz belli değil

Depremden dolayı İnönü Mahallesi Ahmet Kaya Sokak'ta bulunan Cenk Apartmanı’na orta hasarlı raporu verildiği halde ağır hasarlı ve yıkılacağı iddia eden esnaf, bu durumun kendilerini mağdur ettiğini söyledi.

Ahmet Kaya konserle anıldı

Merhum sanatçı Ahmet Kaya, ölüm yıl dönümünde memleketi Malatya'da hayatının anlatıldığı filmin konser sahnesiyle anıldı.

Ahmet Kaya Malatya'da anılacak

Ahmet Kaya 19. ölüm yıl dönümünde Malatya'da Arguvan Belediyesi tarafından düzenlenecek bir etkinlikle anılacak.

Malatya’ya getirilsin

Ahmet Kaya’nın 62. doğum gününde Sanat Sokağında bulunan müzeyi ziyaret eden Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Malatya İl Başkanı Enver Kiraz, sanatçının mezarının Malatya’ya getirilmesini talep ederek, “Çünkü her değer tabi doğduğu topraklarda önemlidir. Ahmet Kaya hepimizin yüreğinde yaşamaya devam ediyor" dedi.

Malatya'da bırakıldı Diyarbakır'a kondu

Diyarbakır’da 21 Diyarbakır Posta Güvercin Sevenler Derneği tarafından düzenlenen 12 etaplı yarışmanın Malatya’da bırakılan 2’inci etabını 5 bin Türk lirası değerindeki Ahmet Kaya’nın güvercini birinci olarak tamamladı. Malatya'dan bırakılan güvercinler beslendikleri dama ulaşmak için kanat çırparken, 10 saat 30 dakikada beslendiği dama ulaşan Ahmet Kaya isimli vatandaşın güvercini yarışmayı birincilikle tamamladı.

Malatya’nın değerleri yaşatılıyor

Malatya Kültür Evi’nde Malatya’nın yetiştirmiş olduğu sanatçılardan Kemal Sunal ve Ahmet Kaya’nın balmumu heykelleri ve özel eşyalarının da yer aldığı odalara yer veriliyor.

Kemal Sunal odası ilgi görüyor

Malatya Büyükşehir Belediyesince kurulan sanatçıların balmumu heykelleri ile kişisel eşyalarının sergilendiği kültürevinde, Ahmet Kaya ve Kemal Sunal odaları ziyaretçilerden yoğun ilgi görüyor.