Abd Başkanı Haberleri

Abd Başkanı Haberleri

Bu nasıl müttefiklik

Malatya Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi (MESKKK) Başkanı Ali Evren, ABD Başkanı Joe Biden'in 1915 yılıyla ilgili açıklamalarını kabul edilemez olarak nitelendirdi. Evren, "Yeri gelince Türkiye müttefikimiz, bu nasıl müttefiklik bir avuç ermeni lobisinin sözü ile soykırım diyorsunuz. Ecdadımız her zaman mazlumun yanında yer almıştır" dedi.

'Bu iddiaları reddediyoruz'

ABD Başkanı Joe Biden'ın Ermeni soykırımı iddialarına bir ret de Malatya İnönü Üniversitesi'nden gelerek, Bilimsel temellerden yoksun, siyasi mülahazalarla dolu bu asılsız iddiaları destekleyecek hiçbir hukuk ve tarih belgesi, mahkeme kararı ve kanıt bulmak mümkün değildir denildi.

'Yok hükmündedir'

AK Parti Malatya Milletvekilleri Öznur Çalık, 'Sözde soykırım meselesi siyasi malzemeden başka bir şey değildir. Milyonlarca masumun katili olan ABD yönetiminin iftiraları yok hükmündedir' dedi.

'Reddediyor ve lanetliyoruz'

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, 'ABD Başkanı Joe Biden'ın 1915 Olayları'na ilişkin değerlendirmesini reddediyor ve lanetliyoruz' dedi.

Erdoğan Trump'la telefonda görüştü

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD Başkanı Trump ile telefonda görüştü.

'Bayrak ve Kudüs' kararlarına tepki

Malatya Turgut Özal Üniversitesi (MTÜ) Senatosu, Avrupa Parlamentosu'nda Yunanistan milletvekilinin Türk Bayrağına yönelik çirkin saldırısı ile ABD Başkanı Donald Trump'ın açıklamış olduğu sözde Ortadoğu Barış Planı hakkında aldığı kararlar ile tepki gösterdi.

'Kudüs Müslümanların onurudur'

İsrail güçlerinin, işgal altındaki Batı Şeria'nın çeşitli bölgelerinde ABD Başkanı Donald Trump'ın açıkladığı sözde barış planına tepki göstermek amacıyla Malatya Soykan Meydanında, 'Dirilişe ve direnişe katkı onurdur, Kudüs Müslümanların onurudur' eylemi düzenlendi.

Teşekkür ziyareti

TÜBİTAK Bilim İnsanı Destek Programları Başkanlığı tarafından Erzurum'da gerçekleştirilen 'Üniversite Öğrencileri Araştırma Proje Yarışmasında yarı finale adını 3 farklı projeyle yazdıran Fırat Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Din Psikolojisi ABD Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Zeynep Sağır ve öğrencileri Malatya Yetimler Kervanı Derneğine teşekkür ziyaretinde bulundular.