45 Kişi Haberleri

45 Kişi Haberleri

‘Suçlu başkandır’

Yeşilyurt Belediyesi aracılığıyla Almanya'ya gönderilen 45 kişiden 43'ünün geri gelmemesiyle ilgili olarak CHP Malatya İl Başkanı Enver Kiraz, ‘Asıl suçlu Yeşilyurt Belediye Başkanı’dır. Bu sürede nasıl ki belediye başkan yardımcısı soruşturmanın daha sağlıklı yürümesi için görevden el çektiriliyorsa, acilen belediye başkanı soruşturmanın sağlıklı yürümesi için görevden el çektirilmelidir’ dedi.

Karakuş görevden alındı

Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, Almanya'ya düzenlenen gezi ile ilgili yürütülen soruşturma kapsamında geziye katılan Başkan yardımcılarından Bekir Karakuş'un görevden alındığını açıkladı.

Yeşilyurt'tan açıklama var

Malatya'nın Yeşilyurt Belediyesi, Almanya'ya gönderilen 45 kişiden 43'ünün geri dönmediği iddialarına ilişkin idari soruşturmanın sürdüğünü bildirdi.

Valilik soruşturma başlattı

Malatya Valiliği, Yeşilyurt Belediyesi aracılığıyla Almanya'ya gönderilen 45 kişiden 43'ünün geri dönmediği iddialarına ilişkin İçişleri Bakanlığınca görevlendirilen müfettişlerce yürütülen incelemenin devam ettiğini bildirdi.

45 kişi gitti 2 kişi döndü

CHP Yeşilyurt Meclis Üyesi Günnur Tabel, Yeşilyurt Belediyesi'nin, 'Malatya Kişisel Gelişim Dünyası Derneği' üyeleri ile birlikte, 15 Şubat 2020 ile 27 Şubat 2020 tarihleri arasında, Almanya'da faaliyet gösteren 'Mega Kilit GMBH' şirketi tarafından düzenlenen "Çevreye Duyarlı Bireyler Yetiştirmek" adlı proje kapsamında Almanya'ya 45 kişilik gezi düzenlediği, bu gezi katılan 45 kişiden belediyenin iki elemanı dışındaki 43 kişinin ülkeye dönmediğini öne sürdü.

4 vatandaşımızı kaybettik

Elazığ’da meydana gelen 6.8 şiddetindeki depremle ilgili açıklamalarda bulunan Malatya Valisi Aydın Baruş, "Depremde maalesef toplam 5 vatandaşımızı kaybettik. Doğanyol, Pütürge ve Kale ilçelerimizde toplam 45 kişi yaralandı." dedi.