14 Mart Tıp Bayramı Haberleri

14 Mart Tıp Bayramı Haberleri

Şiddet sıradanlaştı

Malatya Tabip Odası Başkanı Doç. Dr. Erol Karaaslan, sağlık çalışanlarına şiddet olayları sıradanlaşmaya başladığını belirterek, "Hiçbir acı ve hiçbir mazeret sağlık çalışanlarına şiddeti haklı gösteremez. Sağlık çalışanlarına yönelik her türlü şiddet ayrı bir suç tipi olarak kategorize edilmeli, tutuklu yargılanma talebi tam olarak karşılığını bulmalı ve yargılamalar kısa süre içinde caydırıcı cezalarla sonlanmalıdır" dedi.

Başarılar diliyorum

Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, 14 Mart Tıp Bayramı dolayısıyla Eskimalatya'daki Battalgazi Semt Polikliniği'ni ziyaret ederek, sağlık alanında değerli katkılarda bulunan sağlık çalışanlarının bu özel gününü kutladı.

Örnek bir sınav verdik

AK Parti Malatya Milletvekili Hakan Kahtalı, 14 Mart Tıp Bayramı’nı kutladı. Kahtalı, “Hem vatandaşımızın sağlık ihtiyacını karşılamaya, hem de sağlık çalışanlarının haklarını iyileştirmeye yönelik daha güçlü adımlar atacağız” dedi.

Coşku ile kutlandı

Malatya Turgut Özal Üniversitesi (MTÜ) tarafından 14 Mart Tıp Bayramı düzenlenen bir programla kutlandı.

Çalışanlara karanfil verdiler

Malatya Özel Çamlıca Koleji öğrencileri, 14 Mart Tıp Bayramı dolayısıyla sağlık kuruluşlarını ziyaret ederek, hekimlerin gününü kutladı.

Tıp bayramı 100 yaşında

Malatya İl Sağlık Müdürü Doç.Dr.Recep Bentli, 14 Mart Tıp Bayramı nedeniyle Kutlama Mesajı yayınladı.

Gözde yemek verdi

Gözde Sağlık Grubu, 14 Mart Tıp Bayramı dolayısıyla, hastanede görev yapan doktor ve sağlık personeline yemek verdi.