Esnaf sıkıntıda

Manifaturacılar Esnaf Odası Başkanı İsmet Keklik, manifatura ve konfeksiyon esnaflarının korona virüsünden en çok etkilenen esnafların başında geldiğini belirterek, 'Yaklaşık iki aydır esnaf evine ekmek götürmekte zorlanıyor. Esnafımız dükkan kirası, elemanın parası çıkaramadı, bu sıkıntılar ileriki zamanlarda esnafımıza daha çok sıkıntı doğuracaktır' dedi.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Esnaf sıkıntıda
Manifaturacılar Esnaf Odası Başkanı İsmet Keklik, manifatura ve konfeksiyon esnaflarının korona virüsünden en çok etkilenen esnafların başında geldiğini belirterek, "Yaklaşık iki aydır esnaf evine ekmek götürmekte zorlanıyor. Esnafımız dükkan kirası, elemanın parası çıkaramadı, bu sıkıntılar ileriki zamanlarda esnafımıza daha çok sıkıntı doğuracaktır" dedi.
Malatya Net Haber - Yusuf Cici

Malatya Valiliği İl Hıfzıssıhha Kurulu kararıyla 23 Mayıs Cumartesi Arife günü çevreyolu ve çarşı merkezindeki sokaklarda kurulan geçici tezgahlar, salgın yayılmasını engellemek amacıyla yasaklandı. Konuyla ilgili gazetemize açıklamalarda bulunan Manifaturacılar Esnaf Odası Başkanı İsmet Keklik,  esnafın alınan kararı memnuniyetle karşıladığını söyledi. Keklik, salgından ekonomik olarak en çok etkilenen kesimlerin başında esnaf geldiğini vurgulayarak, "Manifatura ve konfeksiyon esnaflarımız covid 19 virüsünün en çok etkilediği esnafların başında geliyor. Yaklaşık 2 aydır esnaf zorla evine ekmek götürüyor. Esnafımız dükkan kirası,  eleman parası çıkaramadı, bu sıkıntılar ileriki zamanlarda esnafımıza daha çok sıkıntı doğuracaktır. Valilik Hıfzıssıhha Kurulu kararıyla arife günü çarşı merkezine salgın bulaşmasını engellemek amacıyla korsan tezgahlar yasaklanmıştır. Bu kararın bu bayram değil her bayram uygulanması esnaflarımızın faydasına olacaktır. 1 yıl bayram arifesini bekleyen esnafın dükkanına kimse gelip işgal edemez" diye konuştu. 

Haber Merkezi

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN