Engelli çocuklar sevindirildi

Malatya Kent Konseyi Engelliler Çalışma Grubu ve Sanatsal Faaliyetler Çalışma Grubu iş birliğinde, engelli çocuklara ve ailelerine yönelik 'İnsan Doğasız Olmaz' adıyla Beydağı Tabiat Parkı'nda bir program düzenlendi.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Engelli çocuklar sevindirildi
Malatya Kent Konseyi Engelliler Çalışma Grubu ve Sanatsal Faaliyetler Çalışma Grubu iş birliğinde, engelli çocuklara ve ailelerine yönelik ‘İnsan Doğasız Olmaz’ adıyla Beydağı Tabiat Parkı'nda bir program düzenlendi.
Malatya Net Haber - Yusuf Cici

Malatya Kent Konseyi Genel Sekreteri Avukat Abdulkadir Artan, bu tür ortamların sıcak aile ortamları olduğunu ve bu tür etkinliklere devam edeceklerini ifade etti. Artan, Malatya Kent Konseyi olarak engelli ve engelli yakını ailelerin her zaman destekçisi olduklarını belirtti. Beydağı Tabiat Parkı'nın Malatya için çok önemli bir kazanım olduğunu vurgulayan Artan, "Malatyalıların nefes alabileceği güzel bir mekân olan Beydağı Tabiat Parkı'nın yapımında emeği geçen Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan'a teşekkür ediyorum." dedi. Engelliler Çalışma Grubu Temsilcisi Naile Altuntaş, sagınla birlikte insanların sosyal imkânlardan kısıtlı olarak faydalandığını, özellikle engelli ve engelli yakını ailelerin bu dönemde çok fazla dışarı çıkma imkânı bulamadıklarını belirtti. Altuntaş, engelli çocuklara ve ailelerine yönelik moral vermek amacıyla bu etkinliği gerçekleştirdiklerini söyledi. Malatya Kent Konseyi Sanatsal Faaliyetler Çalışma Grubu gönüllü üyeleri, Hacivat, Karagöz ve Keloğlan kostümleri giyerek çocuklarla eğlenceli zaman geçirdi, çeşitli oyunlar oynayarak uçurtma uçurdu. Aileler, düzenlenen programdan duydukları memnuniyeti dile getirerek Malatya Kent Konseyi'ne teşekkür etti. Program sonunda çocuklara Kent Konseyi tarafından çeşitli hediyeler verildi. Düzenlenen eğlence programına Malatya Kent Konseyi Genel Sekreteri Avukat Abdulkadir Artan, Engelliler Çalışma Grubu Temsilcisi Naile Altuntaş, Sanatsal Faaliyetler Çalışma Grubu'nun gönüllü üyeleri, TGSP Gençlik Liderliği Eğitim Adayı Seval Bulut ve gönüllü üyeleri, engelli çocuklar ve aileleri katıldı. 

Bülten

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN