Emekli zam istiyor

Malatya Tüm İşçi Emekliler Dul ve Yetimler Derneği (TÜMİŞDER) Malatya Şube Başkanı Mehmet Tangüner, 'Emekliye verilmek istenen rakamların sürekli değiştiğini görüyoruz. Emekliye yaşanabilir bir ücretin verilmesini talep ediyoruz' dedi.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Emekli zam istiyor
Malatya Tüm İşçi Emekliler Dul ve Yetimler Derneği (TÜMİŞDER) Malatya Şube Başkanı Mehmet Tangüner, “Emekliye verilmek istenen rakamların sürekli değiştiğini görüyoruz. Emekliye yaşanabilir bir ücretin verilmesini talep ediyoruz” dedi.
Malatya Net Haber - Yusuf Cici

TÜMİŞDER Genel Başkanının yüzde 25 civarında bir zam talebi olduğunu hatırlatan Tangüner, “Tabi bu zammında verileceğini açıkçası düşünmüyoruz. Emekliye verilmek istenen rakamların sürekli değiştiğini görüyoruz. Şimdi bizler fazla bir şey istemiyoruz. Yaşanabilir bir ücretin verilmesini talep ediyoruz. İnsanlar nasıl yaşayabileceklerse bu ücret talebindeyiz. Şimdi diyorlar ki,  ‘bin 100 TL altında maaş alan yok’ ama öyle değil. 750-800-900 TL arasında alan emekli maaşı alan vatandaşlarımız var. Hatta üç gün önce emekli olan bir arkadaşımız vardı bu arkadaşımızın maaşı 930 TL. Eskiden emekli olanlar kazancının yüzde 75’i üzerinden emekli oluyorlardı, şuanda ise yüzde 45’in üzerinde. Bu arkadaşımız örneğin on sene önce emekli olmuş olsaydı,  Bin 800 TL civarında olacaktı. Bu nedenle emekli vatandaşlarımızın büyük sıkıntıları var. İnşallah yetkililer, bakanlarımız ve hükümet duyarlı olur. Bizim ihtiyaçlarımıza cevap verir. Çünkü emekli emekli olduktan sonra ikinci bir işle uğraşmak zorunda kalıyor. Kimisi fırında, çalışıyor, kimisi ayakkabı boyuyor. İmkanları olsa bu insanlar bunu yaparlar mı? 70-80 yaşındaki insan bunları yapıyor. Onun için zam oranının biraz yükseğe çekilmesini, ek ödemenin biraz fazla olmasını talep ediyoruz. Emeklinin ilaç alırken, ilaçlarında kesintilerinin olmamasını istiyoruz” diye konuştu.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN