Duygulandıran fedakarlık

Malatya'da köy okulunda okuyan ve ders notlarının çıktısını alamayan öğrenciler için yollara düşen öğretmenler, hazırladıkları notları ve kitapları öğrencilerine kendi imkanları ile ulaştırıyor.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Duygulandıran fedakarlık
Malatya'da köy okulunda okuyan ve ders notlarının çıktısını alamayan öğrenciler için yollara düşen öğretmenler, hazırladıkları notları ve kitapları öğrencilerine kendi imkanları ile ulaştırıyor.
Malatya Net Haber - Yusuf Cici

Korona virüs nedeniyle uzaktan eğitimin sürdüğü Malatya’da yarıyıl tatili başladı. Tatilde öğrencilerin ders çalışması için verilen notları özellikle kırsal kesimdeki öğrenciler alamayınca öğretmenler elini taşın altına koydu. Malatya’nın Yeşilyurt ilçesine bağlı Sütlüce Mahallesi’nde Şehit Şerafettin Kılıç İmam Hatip Ortaokulu ile Sütlüce İlkokulu Müdürü Mustafa Engin Cömert, Okul Müdür Yardımcısı Birgül Buğdaycı kendi imkanları ile hazırladıkları ders notları ile kitapları kendi araçları ile öğrencilere ulaştırıyor. Mahalle Muhtarı Mehmet Kılıç ile beraber hazırlanan ders notları öğrencilerin evlerine kadar götürülüp teslim ediliyor.

Durumdan memnuniyet duyan öğrenci velileri, öğretmenlerin öğrencileri için gösterdiği bu fedakarlığı önemsediklerini söyledi. Öğretmenlerin 15 günde bir bu şekilde hazırladıkları ders notlarını evlerine kadar getirdiklerini belirten veliler, öğretmenlerin fedakarlığı ve duyarlılığından çok etkilendiklerini belirterek teşekkür etti.

Öğrenciler de duygulandıklarını anlatarak, "Öğretmenlerimiz anne babalarımız gibi bizimle ilgileniyorlar, bizi çok seviyorlar. Anlamadığımız her noktada bize yardımcı oluyorlar. Çok teşekkür ediyoruz öğretmenlerimizi ve okul idaremizi çok seviyoruz” dedi.

Okul Müdürü Mustafa Engin Cömert, öğretmenlerin desteğiyle iki haftada bir kırsaldaki öğrencilerine ders notlarını ulaştırdıklarını ifade ederek, “Öğrencilerimiz de sağ olsunlar bizleri mahcup etmiyorlar çalışıyorlar. Onlar derslerinin yanında güzel ahlaka da sahipler. Öğrenci velimiz bizlere teşekkür etti. Bizler de böyle öğrenciler yetiştirdikleri için kendilerine teşekkür ediyoruz. Bütün çocuklarıma teşekkür ediyorum. İnşallah öğretmenlerimiz velilerimiz ve öğrencilerimizle beraber daha güzel işler yapacağız” ifadelerine yer verdi.

Okul Müdür Yardımcısı Birgül Buğdaycı ise uzaktan eğitimde mesafeleri kısaltmak için 15 günde bir hazırladıkları notları öğrencilerin evlerine bıraktıklarını ve bu şekilde eksikleri de yakından takip ettiklerini belirterek, “Ayrıca Milli Eğitim Bakanımız Ziya Selçuk’un 8. sınıflar için gönderdiği LGS çalışma kitaplarını da öğrencilerimize ulaştırıyoruz” diye konuştu.

İhlas Haber Ajansı

HABERİ PAYLAŞ:

Yorumlar / 1

  • KADEM | 25 Ocak 2021 16:33

    2020-2021 Eğitim öğretimin ilk dönemi 22 ocak 2021 de sona erdi. Bu öneme pandemi eğitim dönemi diyebiliriz. Uzaktan eğitimin tüm evlere yayılmasıyla birlikte okullar evlere evde kullanılan bilgisayar telefon ve tablete taşınmış oldu. 1.sınıflarda okuyan öğrencilerin okuma yazmaya geçmesiyle birlikte öğretmenlerimizi yoğun bir telaş aldı. Çünkü okuma bayramı şenliği düzenleme durumu bu pandemi eğitim döneminde ne yazık ki yapılamadı. Ancak yine de öğrencileri sevindirme adına onlara uzaktan da olsa bu döneme ait anıların olması için ödül mahiyetinde sınıflarını okuma bayramı şenliği madalyası verdiler. Umuyorum ki öğrenciler çok mutlu olacaklar. Bizim okullara vermiş olduğumuz madalyalardan anlaşıldığına göre bu dönemde en çok kullanılan ödül olan madalya; resimli ,isimli okuma bayramı madalyası olarak öğrencilere takdim edildi. Bir nevi ilk eğitimin birinci döneminde öğrenciler ödüllendirilmiş oldu. Sonuç olarak bir eğitim dönemi pandemi (salgın ) nedeni ile okullar evlere taşınarak eğitime burada devam edilmiş oldu.Şubat ayı içerisinde tekrardan okulların nasıl açılacağı konusunda milli eğitim bakanımızın verdiği demeçlere bakılırsa yüz yüze eğitimin şubat ayı içerisinde başlanacağına dair bilgileri ve bu konuda ailelerin ,bireylerin ,eğitimcilerin aynı düşüncede olduğu kanısına varıldı. Sanıyorum Bir öğrenci VELİ si olarak benim düşüncelerimde bu yönde.. okulların artık 2.dönem itibari ile açılmasında fayda olacağı kanısındayım. Öğrenciler bile okulları çok özlediler…Öğretmenlerini özlediler….Arkadaşlarını özlediler…Kısaca okumayı özlediler.. kaynak :https://madalyaburda.com

BUNLARA DA BAKIN