Çocuklarımızla yarını inşa ediyoruz

Malatya İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve İşyeri Sağlık Güvenlik Birimi (İŞGEB) işbirliğiyle hazırlanan İş Sağlığı ve Güvenliği konularını içeren 'Güvenli Okul' adı altında yaklaşık 4 dakikalık bir youtube kanalından yayınlandı. Hazırlanan fragmanla Öğrenci ve ailelere youtube aracılığıyla ulaşılmak hedefleniyor.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Çocuklarımızla yarını inşa ediyoruz
Malatya İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve İşyeri Sağlık Güvenlik Birimi (İŞGEB) işbirliğiyle hazırlanan İş Sağlığı ve Güvenliği konularını içeren ‘Güvenli Okul’ adı altında yaklaşık 4 dakikalık bir youtube kanalından yayınlandı. Hazırlanan fragmanla Öğrenci ve ailelere youtube aracılığıyla ulaşılmak hedefleniyor.
Malatya Net Haber - Yusuf Cici

Tarihi Karakaş konağında çekilen görüntü öğrencinin aile tarafından evde okula uğurlanmasıyla başlıyor. Daha sonra okul çevresi ve okul içi görüntülerle desteklenen yayında, güvenli çevre sloganı ile okula ulaşılıyor. Okul ve sınıf içi görüntülerle güvenli okulda yer alması gereken materyaller gözler önüne seriliyor. Merdivenler, pencereler, yangın aksesuarları, elektrik aksamları, güvenlik kameraları ve okul güvenlik görevlileri, emniyet güçleri, okul toplanma ve servis alanları ile güvenli gelecek güvenli okul fragmanı çocuğun eve ulaşıyor. Programda konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı ise öğrenci ve velilere, “Kaliteli bir eğitim için öncelikle sağlıklı ve güvenli bir okul la ihtiyaç vardır. Önleyici yaklaşımlarla ve Pozitif güvenlik kültürü ile hareket ettiğimiz sürece çalışanlarımızın ve çocuklarımızın güvenliğini sağlayabilir, daha başarılı çağdaş ve müreffeh bir gelecek inşa edebiliriz. Çocuklar geleceğimizin güvencesi yaşama sevincimizdir. Bu günün çocuklarını yetiştirmek yarınları inşa etmektir” şeklinde sesleniyor. 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN