'Çağları Aşan Söz'

29 Mart - 04 Nisan 2021 tarihleri arasında kutlanacak olan 57. Kütüphane Haftası 'Çağları Aşan Söz' sloganıyla,'Pandemi Sürecinde Yayımcılık ve Kütüphanecilik' olarak çeşitli ekinliklerle Malatya'da kutlanıyor.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
'Çağları Aşan Söz'
29 Mart - 04 Nisan 2021 tarihleri arasında kutlanacak olan 57. Kütüphane Haftası ‘Çağları Aşan Söz’ sloganıyla,"Pandemi Sürecinde Yayımcılık ve Kütüphanecilik" olarak çeşitli ekinliklerle Malatya'da kutlanıyor.
Malatya Net Haber - Yusuf Cici

Bilindiği gibi her yıl Mart ayının son pazartesi günü başlayan ve bir hafta boyunca çeşitli etkinliklerle kutlanan Kütüphane Haftası'nın 57'ncisi, 29 Mart - 04 Nisan 2021 tarihleri arasında kutlanıyor.  Haftanın bu yılki ana teması ise ‘Çağları Aşan Söz’ sloganıyla,"Pandemi Sürecinde Yayımcılık ve Kütüphanecilik" olarak belirlendi. Konuyla ilgili olarak İl Halk Kütüphanesi Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada ise; “Bu yıl etkinliklerimiz, koronavirüs pandemisi nedeni ile başta çevrimiçi olmak üzere; kısmen fiziki olarak, 29 Mart-02 Nisan 2021 tarihleri arasında, maske, temizlik ve sosyal mesafe kurallarına riayet edilerek, düzenlenecektir “ifadeleri yer aldı.  Haftanın İlk programı MalatyaPark AVM Kütüphanesinde yapıldı. Kütüphanenin diğer programları ise, kurumun Sosyal Medya Hesaplarında canlı yayınlarla gerçekleştirildi.  Canlı yayın etkinliklerinde Türk Halk Müziği sanatçısı Ender Berktaş tarafından türkü dinletisi, Eğitimci Yazar Nilüfer Zontul Aktaş tarafından sunulan ‘Ninem Korkut’la Hasbihal’ adlı program sunuldu.  Program sonunda AVM Yöneticisi Yılmaz Arslan tarafından en çok kitap okuyan öğrenciler ise hediye çeki ve kitap hediye edildi. 

Haber Merkezi

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN