Büyükşehir'den ses yok

Yeniden Refah Partisi Malatya İl Başkanı Bilal Yıldırım, kovid-19 salgını tedbirleri kapsamında eğitim öğretimin online olarak sürdürüldüğünü anımsatarak, sosyal devlet anlayışına uygun bir hareket planının devreye sokularak eğitime destek olunması gerektiğini söyledi. Bazı büyükşehir belediyelerinin eğitime destek noktasında örnek bir duruş sergilediklerini belirten Yıldırım, 'Ancak bu güzel davranışı henüz Malatya Büyükşehir Belediyesinden göremedik' dedi.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Büyükşehir'den ses yok
Yeniden Refah Partisi Malatya İl Başkanı Bilal Yıldırım, kovid-19 salgını tedbirleri kapsamında eğitim öğretimin online olarak sürdürüldüğünü anımsatarak, sosyal devlet anlayışına uygun bir hareket planının devreye sokularak eğitime destek olunması gerektiğini söyledi. Bazı büyükşehir belediyelerinin eğitime destek noktasında örnek bir duruş sergilediklerini belirten Yıldırım, "Ancak bu güzel davranışı henüz Malatya Büyükşehir Belediyesinden göremedik" dedi.
Malatya Net Haber - Yusuf Cici

Yeniden Refah Partisi Malatya İl Başkanlığı Ocak Ayı İl Divan Toplantısı, MKYK üyesi Mehmet Gül, Bölge Sorumlusu İbrahim Gök katılımıyla İl Binasında gerçekleştirildi. Toplantıda konuşan Yeniden Refah Partisi Malatya İl Başkanı Bilal Yıldırım, eğitimin Kernek Meydan Projesinden daha önemli olduğunu vurgulayarak, projeye harcanacak paranın 5'te biri ile 50-60 bin tablet hediye edileceğini savundu. 

Sosyal devlet anlayışına uygun olmalı

Yıldırım, kovid-19 salgını tedbirleri kapsamında eğitim öğretimin online olarak sürdürüldüğünü hatırlatarak, "Bu süreçte evlatlarımız, öğrencilerimiz artık beyaz tahta yerine bilgisayar ve tabletlerin karşısında derslerini işliyor. Ancak tabi ülkemizin her kesiminde bu imkanlara sahip olamayan vatandaşlarımız var. Gerek ekonomik sıkıntılar gerekse teknolojik sıkıntılar sebebiyle bu derslerin sağlıklı bir şekilde işlenmesi oldukça güç. Bu noktada sosyal devlet anlayışına uygun bir hareket planının devreye sokularak bu imkanlara erişemeyen evlatlarımızın yardımına belediyeler ve idari birimler sorumluluk alarak yardım etmesi gerekiyor" diye konuştu. 

Büyükşehir destek olmuyor

Bazı büyükşehir belediyelerinin eğitime destek noktasında örnek bir duruş sergilediklerini belirten Yıldırım, "Örneğin Gaziantep Büyükşehir 60 bin tablet, Kocaeli Büyükşehir 10 bin Konya Büyükşehir 10 bin Erzurum Büyükşehir 3 bin tablet + Milletvekilleri 3 bin tablet ve Sivas Belediyesi 4 bin tablet ve 30 GB internet hediye ederek eğitime destek noktasında örnek bir duruş sergilediler. Ancak bu güzel davranışı henüz Malatya Büyükşehir Belediyesinden göremedik. Bu güzel ve örnek davranışa Malatya Büyükşehir Belediyesi'nin de destek vermesi gerekmektedir. Malatya'da da bu süreçte derslerine sağlıklı bir şekilde erişemeyen öğrencilerimiz mevcuttur. Buradan en büyük çağrımız Malatya Büyükşehir Belediyesi'nin aynen diğer belediyeler gibi eğitime ve öğrencilerimize tablet ve internet desteği yapmasıdır. Kaynak bulma noktasında yüksek potansiyele sahip olan Belediyemizin bu konu hakkında duyarsız kalmayacağını ümit ediyoruz" dedi. 

Eğitim Kernek Meydan Projesinden daha önemli

Yıldırım, eğitimin 'Kernek Meydan Projesi'nden daha önemli olduğunu belirterek, "Kernek Meydan Projesine harcanacak miktarın 5'te biri ile yaklaşık 50-60 bin tablet hediye edilebilir. Evlatlarımızın eğitimi Kernek Meydan Projesinden daha önemlidir. Ayrıca merkez iki büyük ilçe belediyelerimizin de bütçeleri bu yardımları yapma noktasında çok elverişlidir. Büyükşehir belediyesi, Yeşilyurt Belediyesi ve Battalgazi Belediyesinin faize ayırmış oldukları ve ödemiş oldukları miktarlar gösteriyor ki bu tablet yardımlarının yapılması çok kolaydır. Zira oralara harcanan milyonlarca lira çok rahat bir şekilde tablet yardımına harcanabileceğini apaçık göstermektedir. Bizler iktidar gücü olmayan ve henüz seçime dahi girmemiş bir parti olarak, parti teşkilatımızın destekleriyle Malatya İl Milli Eğitim Müdürlüğümüze 55 adet tablet ile eğitime destek olduk ve bu desteklerimize devam edeceğiz. Aynı hassasiyeti daha yüksek güce ve potansiyele sahip olan Malatya Büyükşehir Belediyesi, Yeşilyurt ve Battalgazi belediyelerimizden temenni ediyoruz. Aynı şekilde diğer siyasi partilerin de bu konu hakkında duyarsız kalmayacağını ümit ediyoruz" şeklinde konuştu.

Haber Merkezi

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN