Burayı Türkiye izlemeli

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, 'Eğitim Buluşmaları' kapsamında, Malatya'da görev yapan bazı öğretmenlerle internet canlı yayınında bir araya gelmesinden sonra, dezavantajları avantaja çeviren Doğanşehir ilçesindeki okuldan övgüyle söz ederek, ''Burayı tüm Türkiye izlemeli'' dedi.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Burayı Türkiye izlemeli
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, "Eğitim Buluşmaları" kapsamında, Malatya'da görev yapan bazı öğretmenlerle internet canlı yayınında bir araya gelmesinden sonra, dezavantajları avantaja çeviren Doğanşehir ilçesindeki okuldan övgüyle söz ederek, ''Burayı tüm Türkiye izlemeli'' dedi.
Malatya Net Haber - Yusuf Cici

Bakan Selçuk, buluşmaya ilişkin Twitter hesabından paylaşımda bulundu. Selçuk, Malatya’da görev yapan öğretmenler ile görüşmesinde, 17 öğrencili dört sınıfın bir arada olduğu Malatya’nın Doğanşehir ilçesi Yolkoru İlkokulunda görev yapan sınıf öğretmeni Ali Başıbüyük’ün kendi imkanları ile öğrenci velisinin  desteği ile okulda atıl durumda bulunan kullanılmayan masa, sıra, eski kara tahtadan yeniden bir sınıf oluşturduğu temel beceri atölyesinden övgüyle söz etti.

Dezavantajlar avantaja çevrildi

Bakan Selçuk,  ''Burayı tüm Türkiye izlemeli'' diyerek çalışmalarından dolayı köy öğretmenini tebrik etti. Eski kara tahtadan masa tenisi eski sıraları kesip yeniden şekillendirerek zeka oyunları köşesi kuran Ali Başıbüyük isimli öğretmen, tek amacının tüm dezavantajları avantaja çevirme olduğunu belirtti. Ali Başıbüyük isimli öğretmenin kurduğu atölyede, zeka oyunları köşesi, resim köşesi, ahşap doğrama şekillendirme köşesi, basit tamir köşesi, fen köşesi ve haftanın bir günü okulda kendi elleri ile yemek yaptığı mutfak köşesi bulunuyor.
 

Haber Merkezi

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN