Bölgeye değer katacak

AK Parti MKYK üyesi Malatya milletvekili Öznur Çalık, Şehit Fevzi Mahallesi'nin kenarından geçen Derme Deresi'nin, Battalgazi Belediye'sinin yapmış olduğu yol ve rekreasyon çalışmaları ile Battalgazi'nin alt bölgesine ciddi manada değer katacağını söyledi.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Bölgeye değer katacak
AK Parti MKYK üyesi Malatya milletvekili Öznur Çalık, Şehit Fevzi Mahallesi'nin kenarından geçen Derme Deresi'nin, Battalgazi Belediye'sinin yapmış olduğu yol ve rekreasyon çalışmaları ile Battalgazi'nin alt bölgesine ciddi manada değer katacağını söyledi.
Malatya Net Haber - Yusuf Cici

AK Parti MKYK üyesi Malatya milletvekili Öznur Çalık, DSİ 9. Bölge Müdürü Mahmut Dündar, Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder ile birlikte Sivas Caddesi'nde üzerinde bulunan Derme Deresinde incelemelerde bulundu. 

Suyun görselliğini şehre kazandırmak istiyoruz

İnceleme sonrası basın mensuplarına değerlendirmelerde bulunan Uçbağlar Mahalle Muhtarı Abdulvahap Ortaç, Derme Dersi'nin bölgenin kanayan yarası olduğunu belirterek, projenin bölge için çok güzel olduğunu söyledi.  Derme Deresi'nin Malatya’mızın merkezinden geçen bir dere olduğunu anımsatan DSİ 9. Bölge Müdürü Mahmut Dündar ise,  "Akımı da sürekli içerisinde su olan bir dere. Bu suda tertemiz bir su. Bu suyun görselliğini şehre kazandırmak adına yapacağımız bu ıslah çalışmasında bunların bütünü düşünerek hazırladığımız projeye son şeklini vereceğiz. 2021 yılı çalışma sezonunda inşallah yatırım programına sayın vekilimizin de katkı ve destekleri ile 2021 yatırım programına almak suretiyle inşallah ihalesini gerçekleştirip, bismillah deyip kazmayı vuracağız. En kısa zamanda da tamamlayıp muhtarımızın ve buradaki vatandaşlarımızın büyük bir özlemle beklediği bu hizmeti inşallah onlarla buluşturmuş olacağız" dedi. 

Dereyi ıslah ederek Malatya'ya kazandırmış olacağız

Battalgazi Belediye Başkan Osman Güder de göreve geldikleri ilk günden itibaren Derme Deresi ile ilgili çalışmaları hızlandırdıklarını ifade ederek, "Malatya'nın merkezinde, Malatya değer katacak bir yerin bu halde atıl halde, kullanılamaz halde bekliyor olması gerçekten Malatya’mız için, Battalgazi’miz için esef vericiydi. Projemizin üzerinde uzun süredir çalışıyoruz. Bugün 1. etap üzerinde çalışmalarımızı bölge müdürümüz ve sayın vekilimiz ile bölgede çalışmalarınızı gerçekleştiriyoruz. İkinci etabımızı birinci etabın önüne geçirmiş olduk. Bu bölgenin kalkınması noktasında ikinci etap adres ağırlık vermiştik. İnşallah 1. etabı da 2. 3. 4. 5. etapta birleştirerek Malatya’mıza mal olmuş ve Malatya’mızın değerini ortaya çıkaran, bu dereyi ıslah ederek Malatya'ya kazandırmış olacağız. Kanal boyunu ıslah ederek bu bölgeye kazandırmak istiyoruz. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum" diye konuştu.

Battalgazi'nin alt bölgesi değer kazanacak

Kanalboyunun hemen alt tarafında Sivas Caddesi'nden başlayan ve Şehit Fevzi Mahallesinin hemen kenarından geçecek şekilde hazırlanan Derme Deresi projesi 2. etabının tamamlanmak üzere olduğunu ifade eden Ak Parti Malatya Milletvekili Öznur Çalık ise, şu ifadeleri kullandı; "Şehit Fevzi Mahallesi'nin hemen kenarından geçen deremiz, Battalgazi Belediyemizin yapmış olduğu yol ve rekreasyon çalışmaları ile birlikte ilk kez bölgemizde, Battalgazi'nin alt bölgesine çok ciddi manada kıymet, değer katacak.  Bununla birlikte şimdi Sivas Caddesi'nden başlayan ve Şehit Fevzi’deki Derme Deresi ile birlikte buluşacak olan alanımız ise şimdi yeni bir proje ile yeni bir Malatya’ya Kanalboyu kazandıracak çok güzel bir proje ile hayata geçecek. Böylelikle bu bölgemizde Sivas Caddesi'nin hemen alt bölgesi olan bu bölgemizde inanıyorum ki çok daha ciddi manada değer kazanacak. Büyükşehir Belediyemiz projesini hazırladı ve DSİ Bölge Müdürlüğü’ne de teslim etmiş vaziyette. İnşallah bu proje ile birlikte Malatya’mızın bu Derme Deresi'nin o kirli görüntüsünden tamamen arındırılacak. Yeni bir kanalboyu oluşacak ve insanlarımız gezecek, yürüyecek, etrafındaki ışıklandırmaları ile rekreasyonları ile çok daha güzel bir mekan olacak." 

Haber Merkezi

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN