Belediye GES kuracak

Yenilenebilir enerji üretimi kapsamında Pütürge Belediyesi, Pazarcık Mahallesi'nde 20 bin m2 alan üzerine yapılacak olan Güneş Enerji Santrali ihalesini gerçekleştirdi.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Belediye GES kuracak
Yenilenebilir enerji üretimi kapsamında Pütürge Belediyesi, Pazarcık Mahallesi’nde 20 bin m2 alan üzerine yapılacak olan Güneş Enerji Santrali ihalesini gerçekleştirdi.
Malatya Net Haber - Yusuf Cici

Yenilenebilir Enerji Üretimi kapsamında Pütürge Belediyesi tarafından Pazarcık Mahallesi’ne kurulacak olan Güneş Enerji Santrali (GES) ihalesi yapıldı. Güneş Enerji Santrali (GES) kapsamında Pütürge Belediyesi olarak önemli bir projeyi daha gerçekleştirdiklerini ifade eden Pütürge Belediye Başkanı Mikail Sülük, “Yenilenebilir Enerji Üretimi kapsamında, Güneş Enerji Santrali (GES) ihalemizi gerçekleştirdik. 10 yıl süreli gelir paylaşım modeli ile gerçekleşen İhaleyi % 27 oranında teklif veren Naim YÜKSEL İnşaat Taahhüt firması kazandı. Pazarcık mahallesi 131 ada 98 parselde bulunan belediyemize ait 20.000 m2 alan üzerine kuracağımız Güneş Enerji Santrali 1MW’lık  güce sahip. Güneş Enerjisi Santrali (GES)’in ilçemize ve hemşerilerimize hayırlı olmasını diliyorum” şeklinde konuştu.
 

Haber Merkezi

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN