Gürkan yıkımı inceledi

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, kente kazandırılan yeni meydan alanındaki yıkım çalışmalarını inceledi.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Gürkan yıkımı inceledi
Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, kente kazandırılan yeni meydan alanındaki yıkım çalışmalarını inceledi.
Malatya Net Haber - Yusuf Cici

Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Milli Eğitim Bakanlığı ile yapılan görüşmeler neticesinde Malatya’ya meydan alanı olarak kazandırılan alandaki binaların yıkım çalışmalarını denetledi. Devam eden çalışmalarda son durumu yerinde gören Gürkan, kenti Türkiye’nin örnek illerinden biri haline getirmek için çalışmaların yoğun bir şekilde sürdüğünü kaydetti. Kente nezih bir meydan kazandırmak istediklerini belirten Gürkan, “ Cumhuriyet Meydanı çalışmalarımız yoğun bir şekilde devam ediyor. İlimizde resmi törenlerin yapıldığı tek alan olan anıt önünde, törenler sırasında ulaşımda büyük sıkıntılar yaşanmaktaydı. Malatya’da trafiğin önemli ölçüde inkıtaaya uğradığı bir yapı formatından özellikle Cumhuriyet Meydanı olarak planladığımız alanda bulunan binaların kaldırılarak altının sığınak ve otopark olması ve üst kısmında güzel bir meydan düzenlemesi yapılarak törenlerin bundan sonraki süreçte yeni meydanda yapılması noktasında çalışmalar yoğun bir şekilde devam ediyor. Yıkım çalışmaları ve akabinde enkazın alandan kaldırılma süreci inşallah kısa zamanda bitirilir. Enkaz çalışmalarının sonrasında sığınak ve otopark çalışmalarına başlanacak. Çalışmalarımız neticesinde inşallah önümüzdeki yılın 19 Mayıs tarihine bir aksilik olmazsa meydanımızı yetiştirmeye çalışacağız. Çalışmalarımızın Malatya’mıza hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum” şeklinde konuştu.

Bülten

HABERİ PAYLAŞ:

Yorumlar / 3

  • Abdullah | 29 Ekim 2021 09:18

    Başkan inceliyor da inceliyor(inceldiği yerden kopsun!), dişe dokunur bir proje yok!Bu yıllar Malatya nın kayıp yılları oldu malesef!

  • Ekrem | 29 Ekim 2021 00:52

    Bıraksın şu yalanı dolanı malatyanin bütün mahalle yolları çamur hendek gibi kazılmış bi durumda haberciler ana caddede n çıkın ara sokaklara da girin

  • Aşağışehirli | 27 Ekim 2021 18:17

    Meydan için yıkılan bina usulsüz olarak yıkılmıştır. Yapılan protokol incelensin, yıkım ruhsatı alınmış mı?

BUNLARA DA BAKIN