'Başhekime çamur atıldı'

Malatya 112 Acil Komuta Kontrol Merkezi Başhekimi'nin, sağlık çalışanlarına mobing küfürlü hakaretler, baskı ve kendi egosunu çalışanlar üzerinde çıkarmaya çalıştığı iddialarına Şehit Gazi Sen Sağlık ve Türk Sağlık Sen Malatya Şubesi tepki gösterdi. Şehit Gazi Sen Sağlık Genel Başkanı Ahmet Adıyaman, iddiayı ortaya atan sendikanın önceki dönemlerde idare üzerinde baskı kurarak usulsüz taleplerde bulunup karşılığını alabildiğini, usulsüz talepleri karşılık bulamadığı için başhekime çamur atıldığını iddia etti.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Youtube Kanalı VİDEO
Malatya Net Haber - Yusuf Cici

Sağlık Sen Malatya Şube Başkanı Mehmet Bingöl, Malatya 112 Acil Komuta Kontrol Merkezi Başhekiminin 112 personeline yönelik mobing" iddialarını gündeme getirmişti. İddialar üzerine Şehit Gazi Sen Sağlık ve Türk Sağlık Sen Malatya Şubesi 112 Acil Komuta Kontrol Merkezi önünde bir araya gelerek, iddiaların asılsız olduğunu savundular. 

Sendika idare üzerinde baskı kurmaya çalışıyor

Sendika adına basın açıklamasını yapan Şehit Gazi Sen Sağlık Genel Başkanı Ahmet Adıyaman,  haksız bir iftiraya sessiz kalmamak için bir araya geldiklerini belirterek, "Dün yazılı basında yer alan bir haberde, malum sendikanın Malatya 112 başhekimi hakkında gerçeği yansıtmayan, iftira dolu ve mesnetsiz iddiaları" yer almıştır. Bu yalanların arkasındaki kötü amacı görüyoruz ve kınıyoruz. Malatya 112 başhekimi göreve başladıktan sonra yaptığı sistemsel değişimlerle, usulsüz görevlendirmelerin sonlandırılmasıyla, mesai sistemine şeffaflık getirmesiyle, çalışma ortamındaki fiziksel şartların iyileştirilmesiyle ve personelin moral ve motivasyonunu yükseltmesiyle tüm sağlık çalışanlarının takdirini kazanmıştır. Malum sendika önceki dönemlerde idare üzerinde baskı kurarak usulsüz taleplerde bulunup karşılığını alabilmekteydiler. Başhekimimizin dik duruşuyla malum sendikanın baskıları boşa çıkmış, usulsüz talepleri karşılık bulamamıştır. Malum sendika yapmış olduğu yalan açıklamalarla bu sefer baltayı taşa vurmuştur. Personelin takdirini kazanmış olan başhekime atılan çamur tutmamıştır. 112 çalışanları bugün burada başhekimimize atılan iftiralara tepkilerini göstermek için toplanarak haksızlığa karşı birlik ve beraberliklerini en güzel şekilde göstermişlerdir. Personelin hakkını savunduğunu iddia edip arka planda personel üzerinden kendi çıkarları için rant sağlayan malum sendikaya üye olan arkadaşlarımızın istifa ederek tepkilerini ortaya koymalarını temenni etmekteyiz" açıklamasında bulundu. 
 

Haber Merkezi

HABERİ PAYLAŞ:

Yorumlar / 2

  • 112 | 19 Temmuz 2021 15:36

    Kardeşim bunlar nasıl sivil toplum örgütleri sağlık müdürlüğüne ve valiliğe mobing yapıldı diye şikayet var bunlarda Çıkmış başhekimi savunuyor bu savunan kişiler yalakalık yapıyor soruşturma sonucunda ceza alırsa ne yapacaksanız merak ediyorum

  • Dr | 18 Temmuz 2021 14:20

    İşten anlamayan eski bir mudurle tartışması sonucu kurulmuş bir tuzaktır...hala temizlenemedi devletin bağırsakları,eski sistem bir elemana isimsiz dilekce yazdırıp bu sistemin icinden gelen işi bilen birini harcama....yazik eğer müdürlük buna göz yumarsa

BUNLARA DA BAKIN