Babanızın çiftliği mi?

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Malatya ziyareti öncesi kentin birçok bölgesine asılan billboardların parasının belediyelerin kasasından ödendiğini iddia eden CHP Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, 'Yalakalık yapıyorsun yap ama bizim cebimizden niye yapıyorsun? Reklam panolarına bakın. Sanki Selahattin Gürkan'ın babasının çiftliği. Babasının çiftliği mi? Bir taraftan da diğer 2 belediyenin babasının çiftliği. Buradan söylüyorum varsa savcı suç duyurusunda bulunuyorum' dedi.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, TBMM Katip Üyesi ve Adıyaman Milletvekili Abdurrahman Tutdere ile Hatay Milletvekili İsmet Tokdemir’den oluşan CHP heyeti, KOBi’lerin ve esnafın pandemi sürecinde yaşadıkları sorunların tespiti be çözüm önerileriyle ilgili yürütülen çalışma kapsamında Malatya’da bir dizi ziyaretlerde bulundu. Ağbaba, ziyaret öncesi CHP İl Binasında gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Malatya ziyareti öncesi Büyükşehir Belediyesi ve merkez iki ilçeyi billboardlar üzerinden eleştiren Ağbaba, yalakalığın bu kadarının görülmediğini belirterek, "Yalakalık yapıyorsun yap ama vatandaşın cebinden niye yapıyorsun? Kim belediyenin cebinden bu paraları harcıyorsa hırsızdır" diyerek 3 belediyeyi hırsızlıkla suçladı. 

En büyük icraat afiş asmak

Parti binasına gelirken yol boyunca her tarafın Cumhurbaşkanı'nın geliş afişleriyle donatıldığını söyleyen Ağbaba,  "AK Parti Malatya milletvekillerinin yaptıkları en büyük icraat afiş asmak. Afiş asmasalar bunların varlığından haberimiz olmayacak. Afiş asmasalar Malatyalılar onları tanımayacak. Malatya'nın derdi oldu mu çalışmazlar ne yaparlar, reis geldiği zaman afiş asarlar. Yalakalığın bu kadarı görülmemiş. Yalakalık yapıyorsun yap ama bizim cebimizden niye yapıyorsun? Buradan söylüyorum varsa savcı suç duyurusunda bulunuyorum. Kimin etkinliği var AK Parti'nin. Ne yapacak kongre yapacak. Kim yapacak AK Parti yapacak. Bunun parasını AK Parti'nin ödemesi lazım" dedi.

Kul hakkı kul hakkı diyorlar ya işte kul hakkı

Reklam panolarını sert sözlerle eleştiren Ağbaba, "Reklam panolarına bakın. Sanki Selahattin Gürkan'ın babasının çiftliği. Babanın çiftliği mi? Bir taraftan da diğer 2 belediyenin babasının çiftliği. Arkadaşlar büyük bir hırsızlık. Kul hakkı kul hakkı diyorlar ya işte kul hakkı. Bu harcanan parada CHP'nin, MHP'nin, HDP'nin, Saadet Partisi'nin hakkı var. Bunların hesabını yargı önünde soracağız. Yoksa bu parayı yiyenlerin gözlerine dizlerine dursun, zehir zıkkım olsun. Buradan o belediye başkanlarına soruyoruz, AK Parti'nin faturalar var mı yok mu?  Bunun hesabını önce Belediye Meclisi üyelerimiz soracak. Bu memlekette yaşayan fakirin fukaranın hakkını yediler. Kim belediyenin cebinden bu paraları harcıyorsa hırsızdır. Bunlara minnet mi edeceğiz?" diye konuştu.

Ölmeden grip aşısı vurulmak bu ülkede yasak

Girip aşısıyla ilgili konuşan Ağbaba, Almanya, İran ve Türkiye’nin 83 milyona sahip olduklarını kaydederek, Almanya’da 26 milyon, İran’da 7,5 milyon, Türkiye’de ise 1,5 milyon grip aşısı vurulacağını belirtti. Ağbaba, “Adeta ‘insanlar ölsün ondan sonra grip aşısı vuralım’ diyorlar. Anormal kriterler getirmişler. Öleceksiniz ki grip aşısı vurasınız. Ölmeden grip aşısı vurulmak bu ülkede yasak. Grip aşısı Sonbaharda Ekim ayında vuruluyor ama Türkiye’ye grip aşısı dahi temin edemeyen bir hükümetle karşı karşıyayız” ifadesini kullandı.
 

Haber Merkezi

Yusuf Cici

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN