Aziz şehitlerimiz sizinle gurur duyuyor

Sosyal medya'da yaptıkları yardımlarla adından sıkça söz ettiren Malatya Kardeşlik Platformu, örnek bir sosyal sorumluluk projesine daha imza attı. Platform, ‘1 Şehit 1 Çocuk’ projesi ile şehitlerimizin anısına Ramazan Bayramı öncesi ihtiyaç sahibi 100 çocuğa bayramlık kıyafet hediye etti.

Aziz şehitlerimiz sizinle gurur duyuyor
Gündem
Sosyal medya'da yaptıkları yardımlarla adından sıkça söz ettiren Malatya Kardeşlik Platformu, örnek bir sosyal sorumluluk projesine daha imza attı. Platform, ‘1 Şehit 1 Çocuk’ projesi ile şehitlerimizin anısına Ramazan Bayramı öncesi ihtiyaç sahibi 100 çocuğa bayramlık kıyafet hediye etti.

Haber Editörü: Yusuf Cici

2014 yılında ihtiyaç sahibi vatandaşların sesi olması hasebiyle sosyal medya da kurulan 10 kurucu üyesi, yüzlerce gönüllüsü ve binlerce takipçisi olan Malatya kardeşlik Platformu, sosyal sorumluluk projelerine bir yenisi daha ekledi. Doğu ve Güney Doğu Anadolu bölgelerinde ihtiyaç sahibi vatandaşların ihtiyaçlarını karşılamak için faaliyetlerine aralıksız devam eden Platform başkanı Yavuz Keskin ve üyeleri, şehitlerimizin anısına örnek bir projeye imza attı. ‘1 Şehit 1 Çocuk’ projesi ile 100 çocuğa Ramazan Bayramı öncesi bayramlık kıyafet hediye etti. Büyük takdir toplayan bu proje ile ihtiyaç sahibi ailelerin çocuklarını sevindiren platform üyeleri, gerçekleştirdikleri bu proje ile vatanı için gözünü kırpmadan canını veren aziz şehitlere vefa borcunu ödemek istediklerini belirtti.
BÜYÜK TAKDİR TOPLADI
Gerçekleştirilen birçok yardım projeleri ile ihtiyaç sahibi vatandaşların her zaman yanında olan bu anlamlı platformun faaliyetleri, gönüllere dokunmaya devam ediyor. Gıda ve nakdi yardımların yanı sıra şehit ailelerini mutlu etmek için hayata geçirilen bu anlamlı proje, şehit yakınları ve yardımseverler tarafından takdir topladı.
KESKİN: “ŞEHİTLERİMİZE BİR NEBZEDE OLSA VEFA BORCUMUZU ÖDEMEK İSTEDİK”
Büyük takdir toplayan proje hakkında kısa bir bilgi veren Platform Başkanı Yavuz Keskin, yüzlerde tebessüm olmaya devam edeceklerini belirterek, şunları söyledi: “Bence insanların yardım kadar onlarla ilgilenildiğini hissetmeye ihtiyacı var. İnsanın kendi ile ilgilenildiğini hissettiğinde hayata duyduğu güven artıyor. Bazen birinin gülümsemesine ihtiyacı var hepimizin. Birinin bizi dinlemesine. Biz yardım etmek konusunda bilinçli bir topluluğuz, 2014 yılından bu yana buna gönül verdik. Sosyal medya da sadece Allah rızası için kurduğumuz Malatya Kardeşlik Platformu olarak bugüne kadar birçok il ziyaret ettik. Doğu ve Güney Doğu Anadolu bölgesinde ihtiyaç sahipleri vatandaşlarımıza yardım elimizi uzatmak için büyük bir çaba içine girdik. Yardıma ihtiyacı olduğunu bildiğimiz ve duyduğumuz insanları gidip yerlerinde ziyaret ediyoruz. Vatandaşlarımızı ve onların dertlerini dinliyoruz. Onlara destek oluyoruz. Bulunduğumuz yardımlarda dikkatinizi çeken en önemli şey insanların tebessümü olacaktır. Öte yandan gönüllü üyelerimiz ile birlikte gittiğimiz her yerde yardımlarımızın yanı sıra gençlerimizi uyuşturucudan uzak tutmak ve bilinçlenmeleri adına eğitimler ve seminerler de düzenledik. 11 ayın sultanı Ramazan Bayramı öncesi şehit ailelerine bir nebzede olsa vefa borcumuzu ödemek ve yanlarında olduğumuzu göstermek için bu anlamlı projeyi hayata geçirdik.  Bu vatanı için gözünü kırpmadan canını veren aziz şehitlerimizin yakınlarını ziyaret ederek, onların adına ihtiyaç sahibi ailelerimizin çocuklarına bayramlık elbise hediye ettik. Her bir şehidimiz için bir çocuk giydirdik. Şehitlik mertebesini onlara anlattık. Gönüllere dokunduk, yüzlerde tebessüm olduk. Bizlerden desteklerini esirgemeyen yardımseverlere de teşekkürlerimizi borç biliriz.” dedi.
 

Haber Merkezi Son Güncelleme: 22 Mayıs 2020 20:30

HABERİ PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!

BUNLARA DA BAKIN