Arapgir Malatya'nındır

Ak Parti Arapgir İlçe Başkanlığı, son günlerde basın ve sosyal medya hesaplarında Arapgir'in Elazığ'a bağlanmasıyla ilgi çıkan haberlere tepki göstererek açıklama yaptı.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Yapılan açıklamada, “Son günlerde bazı basın ve sosyal medya hesaplarında, ‘Arapgir Elazığ’a bağlansın şeklinde asılsız haberlerin dolaştığını görmekteyiz. Arapgir, M.Ö.1200 yıllarda kurulan, birçok medeniyete ev sahipliği yapan ve bu dönemlere ait eserleri bünyesinde barındıran, tarihi ve doğal güzellikleri ile adından sürekli söz ettiren kadim bir ilçedir. Arapgir, 1927–1928 tarihli Türkiye 'de Devlet Salnamesi ile Malatya'ya bağlanmıştır. Bu konuda herhangi bir değişiklik yapmak bir derneğin görevi değildir, olamaz. Dernekler kendi tüzüğünde belirlenen faaliyetlerin dışına çıkamazlar. Arapgir Malatya'nın en eski en köklü ilçesidir. Bundan sonra da ilelebet böyle kalacaktır. Ak Parti Arapgir İlçe Teşkilatı olarak bu konunu takipçisiyiz ve buna asla müsaade etmeyiz” ifadeleri kullanıldı. 

Haber Merkezi

Yusuf Cici

HABERİ PAYLAŞ:

Yorumlar / 1

  • Tunalı | 28 Kasım 2020 18:01

    Arapgir i Elazığ a bağlamak isteyen kişi, kısa ve öz söylüyorum git kütüğünü oraya ve orda yaşa sen Arapgirli değilsin ve olamazsın.

BUNLARA DA BAKIN