‘Anne Dostu Hastane’ unvanı

Malatya'nın Darende ilçesinde hizmet veren Hulusi Efendi Devlet Hastanesi, Sağlık Bakanlığından "Anne Dostu Hastane" unvanı almaya hak kazandı.

'Anne Dostu Hastane' unvanı
Sağlık
Malatya'nın Darende ilçesinde hizmet veren Hulusi Efendi Devlet Hastanesi, Sağlık Bakanlığından "Anne Dostu Hastane" unvanı almaya hak kazandı.

Haber Editörü: Yusuf Cici

Sağlık Bakanlığı tarafından desteklenen anne sağlığı hizmetlerinin niteliğini arttırarak, anne adaylarının güvenli ve kaliteli doğum hizmetlerine ulaşmalarını sağlayan "Anne Dostu Hastane" modeli kapsamında gerçekleşen ulusal değerlendirme sonrası Darende Hulusi Efendi Devlet Hastanesi "Anne Dostu Hastane" unvanını aldı. Hastaneyi ziyaret ederek Başhekim Uzm. Dr. Arif Zengin'e sertifikasını veren İl Sağlık Müdür Doç. Dr. Recep Bentli, "Anne Dostu Hastane" modelinin Sağlık Bakanlığının öncü uygulamalarından olduğunu söyledi. Konuyla alakalı gazetecilere bilgi veren Bentli, ''Bakanlığımız tarafından anne adaylarının güvenli, kaliteli doğum hizmetine ulaşmaları ve normal doğuma teşvik etmek amacıyla 'Anne Dostu Hastane' projesi geliştirilmiştir. Hulusi Efendi Devlet Hastanemiz de yapılan değerlendirmeler neticesinde 'Anne Dostu Hastane' unvanı almaya hak kazanmıştır." dedi. Sağlık Müdür Bentli son olarak, "Bu unvanı alan Türkiye genelinde 26'ncı, Doğu Anadolu Bölgesi'nde ikinci, Malatya'da ise ilk ve tek olan Darende Hulusi Efendi Devlet Hastanemizi ziyaret ederek, anne adaylarına güvenli ve kaliteli doğum hizmeti sunma yolundaki çabalarının tescili anlamına gelen bu belgeyi başhekimimize verdik. Hayırlı olmasını diliyorum." diye konuştu. Başhekim Zengin de Bentli'ye teşekkür ederek, "İlçemize bu hizmeti kazandırma adına özveriyle çalışan tüm ekip arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Bunun daha başlangıç olduğunu, ekibimizle birlikte daha nice özellikli hizmetleri hastalarımızın hizmetine sunacağımızı da vurgulamak isterim." ifadelerini kullandı. 

Son Güncelleme: 27 Aralık 2018 20:36

HABERİ PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!

BUNLARA DA BAKIN