'Alçakça saldırılar'

Malatya Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, 'Mensubu olduğum partime, kurumuma ve şahsıma yapılan bu alçakça ve haysiyetsizce saldırıları yapanlar ve iftiraları atanlar hakkında hukuk nezdinde tüm haklarımı kullanacağımın bilinmesini isterim' dedi.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
'Alçakça saldırılar'
Malatya Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, 'Mensubu olduğum partime, kurumuma ve şahsıma yapılan bu alçakça ve haysiyetsizce saldırıları yapanlar ve iftiraları atanlar hakkında hukuk nezdinde tüm haklarımı kullanacağımın bilinmesini isterim' dedi.
Malatya Net Haber - Yusuf Cici

Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, son günlerde organize bir şekilde şahsına ve ailesine yönelik itibar suikastları ve algı operasyonları ile saldırıların yapıldığını belirtti. Çınar, yaptığı yazılı açıklamada, bu saldırıları yapanlar ve iftiraları atanlar hakkında hukuk nezdinde tüm haklarını kullanacağını açıkladı. Çınar yaptığı açıklamada, “2009 yılından bu yana, Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde, AK Parti’nin AK kadrolarında çeşitli kademelerde görev yapmaktayım. Bugüne kadar Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN başta olmak üzere teşkilatımız ve bize güvenen yol arkadaşlarımızı mahcup etmemek için, ilkeli ve ahlâklı bir duruşla, memleketimizin menfaatlerini öne alan bir gayret içerisinde olduğumuz bütün kamuoyunun malumudur. Son günlerde birtakım iftiralar ile organize bir şekilde; partime, kurumuma, şahsıma ve aileme yönelik itibar suikastları ve algı operasyonları ile saldırılar düzenlenmektedir. Ailemin sahibi olduğu şirket ile kurumumuz arasında irtibat kurulmaya çalışılarak şahsımı, yüklenici firmaları ve kamu kurumu olan belediyeyi yıpratmak amacıyla, haber adı altında, yayınlar ve sosyal medyada paylaşımlar yapıldığı görülmüştür. Sözcü Gazetesi İnternet Sitesinde yer alan 24.04.2021 tarihli yayın da bu kapsamdadır.

'Gaz beton imalatı yapan tek firma'

Söz konusu yayında bahsi geçen projeler Kamu İhale Kanunu çerçevesinde yapılmış ihaleler sonucunda yasal yükleniciler tarafından yapılan işlerdir. Söz konusu işler nedeniyle kullanılacak malzemelerin seçimi konusunda şahsımın ve belediyemizin herhangi bir biriminin yönlendirmesi söz konusu olamaz! Söz konusu işler nedeniyle belediyemiz herhangi bir alım yapmamıştır. Kaldı ki bu, yapılan ihale kapsamında mümkün de değildir. Şirketler kendi menfaatlerini gözeterek ticarî faaliyetlerini organize ederler. İlgili yüklenici şirketler de bu kapsamda hareket etmişlerdir. Belirtmekte fayda var ki aileme ait olan firma Doğu Anadolu Bölgesi ve dolayısıyla Malatya ile çevresinde gaz beton imalatı yapan tek firmadır.

'Siyaset tarzı utanç kaynağı'

Esasen söz konusu haberin servis ediliş sebebi, milletvekilliği görevi de yapan ve söz konusu yayında açıklamalarına yer verilen şahsın gaz beton alanında farklı bir markanın bayiliğini yapmasına dayanmaktadır. Malatya ilinde gaz beton üretiminin yapılmaya başlanması ile işleri azalan bu şahıs, ticarî çıkarını siyasî alana çekerek iftira atmıştır. Esasen Genel Başkan Yardımcılığını yaptığı siyasî parti ve kendisinin terör örgütleri ve teröristler ile ahlâk, edep ve insanlıktan uzak ilişkilere dayalı siyaset tarzı ilimiz için utanç kaynağıdır.

'Haysiyetsizce saldırılar'

Belediyemizin gerçekleştirdiği yüzlerce proje arasından sadece bu projelerin seçilerek algı oluşturulmaya çalışıldığı açıktır. Hizmet etmek, proje üretmek varken algı ile menfaat temin etmek isteyenler her zaman olduğu gibi bugün de gerçek karşısında kaybedeceklerdir! Tüm bu algı ve yıpratma çabalarına karşı Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan öncülüğünde, onurlu bir şekilde ilçeme ve ülkeme hizmet etmeye, hemşehrilerimden aldığım büyük güçle devam edeceğim! Mensubu olduğum partime, kurumuma ve şahsıma yapılan bu alçakça ve haysiyetsizce saldırıları yapanlar ve iftiraları atanlar hakkında hukuk nezdinde tüm haklarımı kullanacağımın bilinmesini isterim. Kamuoyunun bilgisine saygı ile sunarım” ifadelerini kullandı.

Bülten

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN