Akşener Malatya'ya geliyor

İyi Parti İl Başkanı Süleyman Sarıbaş Cumhuriyet Halk Partisi Malatya İl Başkanlığını ziyaret etti. Sarıbaş, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in 5 Temmuz Pazartesi günü Malatya'ya geleceğini belirterek, 'Esnaf, çiftçilerimiz ve vatandaşlarımızın dertlerini dinleyip, onlar üzerinden çareler üretmek ve gelecek iktidara bir yol haritası belirlemek üzere Malatya'ya da olacak' dedi.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Akşener Malatya'ya geliyor
İyi Parti İl Başkanı Süleyman Sarıbaş Cumhuriyet Halk Partisi Malatya İl Başkanlığını ziyaret etti. Sarıbaş, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in 5 Temmuz Pazartesi günü Malatya’ya geleceğini belirterek, "Esnaf, çiftçilerimiz ve vatandaşlarımızın dertlerini dinleyip, onlar üzerinden çareler üretmek ve gelecek iktidara bir yol haritası belirlemek üzere Malatya’ya da olacak" dedi.
Malatya Net Haber - Yusuf Cici

CHP Malatya İl başkanı Enver Kiraz ve yönetim kurulu üyelerini ziyaret ederek Meral Akşener’in Malatya’ya gelişi hakkında bilgiler verdi. 
Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Enver Kiraz, “İyi Parti ile Millet İttifakı ortağıyız. Dolayısıyla Malatya’da da sıkı irtibatımız var. Hem gelen konuklarımızı birlikte ağırlıyoruz hem de Malatya ve Türkiye siyaseti noktasındaki düşüncelerimizi paylaşma durumunda birçok kez bir araya geliyoruz.
Genel iktidarda Cumhur İttifakı gözüküyor ama yerel iktidarda Millet İttifakı var. Çünkü Türkiye nüfusunun yaklaşık yüzde 65’inin yaşadığı büyükşehirleri Millet İttifakı yönetiyor. Bundan da mutluluk duyuyoruz. Her zaman ifade ediyorum Malatya’da da Türkiye’de de İyi Parti büyük önem ifade ediyor. Son dönemlerde yakaladığı çıkışlarla hem siyasetimize yön verme noktasında hem de ülkenin sorunlarına çözüm bulma noktasında önemli işler yapıyor.” Dedi.
İyi Parti İl Başkanı Süleyman Sarıbaş ise CHP Malatya örgütü ile bir arada hareket ettiklerini ifade ederek, “Arkadaşlarım ve ben Cumhuriyet Halk Partisi’ni kendi evimiz kabul ediyoruz. Cumhuriyet Halk Partisi’ni yaklaşık yüz yıllık bir çınar ve cumhuriyetimizi kuran partidir. Cumhuriyet Halk Partisi ile Millet İttifakı olarak çok değerli işler yaptık, bu süreçte de çok başarılı işler yapacağız. 
Görülüyor ki ülkenin bütün kurumları darmadağınık. Atatürk’ün Gençliğe Hitabesi’nde söylediği gibi “Bütün tersanelerine girilmiş, bütün orduları dağıtılmış, Millet, fakr ü zaruret içinde harap ve bîtap düşmüş olabilir.” Diyor ya bugün tam da Atatürk’ün Gençliğe Hitabesi’ndeki durumu yaşar durumdayız. Gün geçmiyor ki sosyal medyada, haber kanallarında ülkenin bir kurumunun kokuşmuşluğu, çürümüşlüğü, ahlaksızı ortaya dökülmesin. Artık vatandaşın midesi bulanıyor. Vatandaş kendi yoksulluğuna, fakirliğine, fukaralığına mı yansın? Dertlerinin çaresizliğine mi yansın? Yoksa devletinin göz göre göre talan edilmesine, yok edilmesine mi yansın? Bu acube sistemden ve bu acube hükümetten bir an önce kurtulmak artık mukadder oldu. Artık hepimize büyük sorumluluklar düşüyor. Geçen günlerde Sayın Genel Başkanımız Meral Akşener’in söylediği gibi ‘Durum bildiğiniz gibi değil, durum bildiğinizden de on kat daha vahim.’ Dedi.
Meral Akşener’in Malatya’ya geleceğini belirten Sarıbaş, “5 Temmuz Pazartesi günü Sayın Genel Başkanımız Meral Akşener hanımefendi Malatya’ya gelecek. Esnaf, çiftçilerimiz ve vatandaşlarımızın dertlerini dinleyip, onlar üzerinden çareler üretmek ve gelecek iktidara bir yol haritası belirlemek üzere Malatya’ya da olacak. Bu ziyaretler kapsamında millet İttifakımız olan Cumhuriyet Halk Partisi’nin de yanımızda olmasını istiyoruz.” İfadelerini kullandı.
 

Haber Merkezi

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN