AK Parti'den istifa yanıtı

Malatya'nın Akçadağ ilçesinde 98 parti üyesinin istifa ettiği yönündeki iddialara AK Parti'den yalanlama geldi. Partiden yapılan açıklamada 'Bu büyük aileden çok az ve sınırlı sayıda da olsa ayrılan elbette olmuştur. Fakat bu sınırlı ayrılmaların, büyük bir kısmı Memurluk ataması veya benzeri nedenlerle, 'Siyasi Parti üyesi olmama' şartını arayan mesleki nedenlerle istifa sebebidir' denildi.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Malatya Net Haber - Yusuf Cici

Malatya'nın Akçadağ ilçesi AK Parti teşkilatında istifalar gündeme geldi. AK Parti Akçadağ ilçe teşkilatında yönetim kurulu üyesi Fatma Çiftdemir, Hasan Karakaş'ın partisinden istifa ettiği bunun paralelinde ise son bir ay içerisinde partiden belirli aralıklarla 98 kişinin partilerinden e devlet üzerinden istifa ettiği iddia etmişti. İddialara AK Parti'den yalanlama geldi.

Ayrılan elbette olmuş

AK Parti'den iddialara yönelik yapılan yazılı açıklamada; "Ak Parti Türkiye’nin en büyük Sivil Toplum Kuruluşudur. Sayın Recep Tayyip Erdoğan Liderliğinde hizmet vermeye devam eden Ak Partimizin çatısı altında yer almak, hizmet vermek büyük bir şereftir. Kurulduğu günden bu yana hem Oy’unu, hem de üye sayısını artırmış olan partimiz ile ilgili küçük algı oyunlarıyla, yalan yanlış haberlerle kamuoyunu yönlendirmeye çalışmak iyi niyetli bir yaklaşım değildir. Bu büyük aileden çok az ve sınırlı sayıda da olsa ayrılan elbette olmuştur. Fakat bu sınırlı ayrılmaların, büyük bir kısmı; Memurluk ataması veya benzeri nedenlerle “ Siyasi Parti üyesi olmama “şartını arayan mesleki nedenlerle istifa sebebidir. Ayrıca, İstifa eden üyelerimizle irtibata geçerek istifa nedenlerini öğrenip zorunluluk hali dolayısı ile istifa eden üyelerimizle diyalogun kopmaması, iletişimin daimi olarak devam etmesi konusunda da hassasiyet gösteriyoruz. Bu çerçevede istifa eden üyelerimizin yer aldığı çalışmaya bir şekilde erişilerek Akçadağ ilçemizde sanki toplu bir istifa varmış gibi haber yapmaya çalışmak, her gün yalan haberlere cevap vermeye çalışan partimizi bir yenisi ile muhatap etmekten ve gece gündüz demeden Ülkemize, Malatya'mıza, Akçadağ'ımıza büyük hizmetler veren Ak Partimizin sırtında bir yara da biz açalım niyetinden başka gaye taşımaz. Akçadağ, partimiz için önemli ve kıymetli bir ilçedir. Malatya siyasetine katkısı önemlidir. Siyasi olgunluğunu ve birikimini son ilçe kongremizde örnek bir duruş ile göstermiş Akçadağ'ımızın iddia ediliyor gibi muğlak ifadelerle dedikodu ortamına çekilmeye çalışılması ham bir hayale hizmet etmekten öteye geçemeyecektir.  Akçadağ'ımızın her zaman olduğu gibi Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a, partisine en güçlü şekilde destek olmaya ve yanında yer almaya devam edeceğine olan inancımız tamdır. Kıymetli hemşerilerimizin bilgisine saygıyla sunarız" ifadelerine yer verildi. 
 

Haber Merkezi

HABERİ PAYLAŞ:

Yorumlar / 1

  • Cenk Aslan | 01 Eylül 2021 13:13

    her gün eriyorsunuz. yalansa yalan de. bitişiniz yakındır

BUNLARA DA BAKIN